Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Po rekordach na Wall Street spokojniej

0
Podziel się

Ostatnia piątkowa sesja na Wall Street w świątecznym tygodniu przyniosła
uspokojenie nastrojów po pobiciu kolejny raz w tym roku historycznych rekordów przez giełdowe
indeksy.

bEpEQfgB

Ostatnia piątkowa sesja na Wall Street w świątecznym tygodniu przyniosła uspokojenie nastrojów po pobiciu kolejny raz w tym roku historycznych rekordów przez giełdowe indeksy.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,01 proc., do 16.278,41 pkt.

S&P 500 zniżkował o 0,03 proc. i wyniósł 1.841,40 pkt.

bEpEQfgD

Nasdaq Composite stracił 0,25 proc. i spadł do 4.156,59 pkt.

"Nie pozwólcie całości swoich zysków dalej pozostawać na stole, część wygranej warto już zrealizować i zobaczyć co będzie się działo ze stopami procentowymi. Jeśli gospodarka poradzi sobie z ich wzrostem, to 2014 rok będzie znowu okazją do wzrostów" - uważa Nick Raich, prezes Earnings Scout.

"Kursy na giełdzie są na rekordowo wysokich poziomach, ponieważ zyski spółek są rekordowo wysokie. Wielu ludzi mówi, że rynek przestał być skorelowany z zyskami" - dodał.

Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła wzrosty indeksów Dow Jones Industrial i S&P 500 do rekordowych poziomów. Inwestorów do zakupu akcji zachęciły lepsze niż się spodziewano dane z amerykańskiego rynku pracy.

bEpEQfgJ

W czwartek Departament Pracy USA podał, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu zakończonym 21 grudnia spadła o 42 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 338 tys. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 345 tys.

W piątek rano inwestorzy poznali dane makroekonomiczne z Japonii.

Stopa bezrobocia w Japonii w listopadzie wyniosła 4,0 proc. wobec 4,0 proc. miesiąc wcześniej. Analitycy oczekiwali, że wskaźnik spadnie do 3,9 proc.

Produkcja przemysłowa w Japonii w listopadzie wzrosła mdm o 0,1 proc., po wzroście miesiąc wcześniej o 1,0 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji mdm o 0,4 proc.

bEpEQfgK

Rdr produkcja przemysłowa wzrosła w listopadzie o 5,0 proc., po wzroście miesiąc wcześniej o 5,4 proc. Tu również spodziewano się wyższego wzrostu produkcji, o 5,4 proc.

Sprzedaż detaliczna w Japonii wzrosła w listopadzie o 1,9 proc. mdm, podczas gdy poprzednio spadła o 0,9 proc., po korekcie. Analitycy spodziewali się tymczasem mdm wzrostu sprzedaży o 1,0 proc.

Wśród spółek wzrostem o ponad 3 proc. wyróżniały się akcje spółki Textron. Producent samolotów Cessna ogłosił zamiar przejęcia konkurenta Beechcraft Corp. za 1,4 mld dolarów.

Rosły akcje Apple, który ponownie złożył wniosek o zakazanie sprzedaży na terenie USA niektórych urządzeń firmy Samsung.

bEpEQfgL

Mocno zniżkował Twitter w reakcji na obniżenie rekomendacji przez Macquarie Capital do "poniżej rynku" z "neutralnie".

Zniżkowały akcje Delta Air Lines z powodu błędu, który spowodował naliczenie pasażerom zdecydowanie niższych opłat za korzystanie z usług tej linii.

Tracił też General Motors, gdyż spółka ma problemy techniczne ze swoimi samochodami w Chinach. (PAP)

pr/ jm/

bEpEQfhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)