Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Senat zatwierdził ustawę o finansowaniu administracji lotnictwa

0
Podziel się:

Amerykański Senat zatwierdził w piątek ustawę o finansowaniu
Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), co kończy trwający od dwóch tygodni spór, w wyniku
którego ponad 70 tys. pracowników tymczasowo było pozbawionych pracy, a państwo traciło miliony
dolarów.

Amerykański Senat zatwierdził w piątek ustawę o finansowaniu Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), co kończy trwający od dwóch tygodni spór, w wyniku którego ponad 70 tys. pracowników tymczasowo było pozbawionych pracy, a państwo traciło miliony dolarów.

Mimo że senatorowie są już na wakacjach, przyjęcie ustawy było możliwe dzięki specjalnemu trybowi, który przewiduje, że liderzy Partii Demokratycznej i Republikanów uzgadniają jednomyślnie jej przyjęcie. Cała procedura trwała mniej niż 30 sekund.

Jeśli prezydent Barack Obama podpisze w ciągu weekendu ustawę, pracownicy od poniedziałku będą mogli wrócić do pracy i przywrócone zostaną fundusze na projekty budowlane - poinformowali przedstawiciele sektora transportu. Ustawa zapewni finansowanie agencji do 16 września.

Kongres, który przez ostatnie tygodnie zajęty był negocjacjami na temat podniesienia ustawowego limitu zadłużenia USA, nie przedłużył finansowania FAA z powodu sporu o dotacje dla małych linii lotniczych i lotnisk obsługujących lokalne połączenia w wiejskich regionach kraju.

W rezultacie wstrzymania funduszy na FAA agencja nie pobierała podatków federalnych od sprzedaży biletów, przez co państwo traciło około 30 milionów dolarów dziennie.

Wskutek cofnięcia finansowania 4000 pracowników FAA zostało odesłanych na bezpłatny urlop. Brak funduszy zmusił także do wstrzymania rozbudowy i modernizacji lotnisk w całym kraju, co pozbawiło pracy około 70 tysięcy pracowników. W USA rozbudowuje się lotniska w związku ze stałym nasilaniem się ruchu lotniczego. (PAP)

ksaj/ mc/

953172 9527819 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)