Notowania

wiadomości
06.02.2013 23:10

USA: Spokojna sesja na Wall Street, inwestorom zabrakło zdecydowania

Środowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów. Z jednej strony impulsów kupującym dostarczały wyniki kwartalne spółek, z drugiej jednak zapał studziły obawy związane z kryzysem zadłużenia w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Środowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów. Z jednej strony impulsów kupującym dostarczały wyniki kwartalne spółek, z drugiej jednak zapał studziły obawy związane z kryzysem zadłużenia w Europie.

Obecny tydzień na Wall Street przebiega pod znakiem dużej zmienności. W poniedziałek indeksy spadały ponad 1 proc. a impulsu do sprzedaży dostarczyły inwestorom doniesienia o aferze korupcyjnej na szczeblu rządowym w Hiszpanii. We wtorek amerykańskie indeksy zdołały odrobić sporą część wcześniejszych strat.

Środowa sesja na tym tle wygląda spokojniej. Na rynku zapanowało pewne niezdecydowanie, które zaowocowałoniewielkimi zmianami indeksów na koniec dnia.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,05 proc., do 13.986,52 pkt.

Nasdaq stracił 0,1 proc. i wyniósł 3.168,48 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,05 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.512,12 pkt.

"Rynek zachowuje się obecnie niczym jo-jo. Na myśl o posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego w inwestorach rośnie niepokój. Po niedawnych wzrostach rynkowi potrzeba będzie trochę odpoczynku, aby znów powrócić zwyżek" - powiedział Tom Wirth z Chemung Canal Trust Co.

Europejski Bank Centralny odbędzie posiedzenie w czwartek. O godzinie 13.45 poda decyzję o stopach procentowych.

Wśród spółek, których notowania szły w środę w górę znalazły się GlaxoSmithKline oraz Time Warner, które przed rozpoczęciem sesji w kwartalnych wynikach finansowych pokazały lepsze od oczekiwań zyski.

Skorygowany zysk Time Warner w IV kwartale 2012 r. wyniósł 1,17 USD na akcję. Analitycy spodziewali się skorygowanego zysku na akcję w wysokości 1,10 USD. Przychody spółki w IV kwartale wyniosły 8,16 mld USD wobec oczekiwań analityków na 8,22 mld USD.

Spółka GlaxoSmithKline zanotowała w IV kw. 2012 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 32,6 pensa. Analitycy spodziewali się tymczasem skorygowanego zysku 30,90 pensów na akcję. Przychody Glaxo wyniosły w IV kw. ub. roku 6,8 mld funtów wobec szacowanych przez analityków 6,83 mld funtów.

Spośród uczestników S&P 500 największa przecena dotknęła w środę sektor energetyczny.

Spadł też kurs GameStop Corp. po wiadomości, że kolejna konsola Xbox Microsoftu będzie wymagać połączenia z Internetem.

Prawie 4 proc. spadły akcje DreamWorks, który wycofał się z realizacji jednej produkcji i poinformował o opóźnieniu w premiery kolejnej.

Po sesji giełdowej wyniki kwartalne opublikują między innymi Visa, News Corp., Prudential Financial Inc. i Yelp.

Spośród 300 spółek, które już zaprezentowały wyniki, około 74 proc. pokazało zysk netto wyższy od konsensusu, a 66 proc. pobiło prognozy przychodów.(PAP)

mto/ zab/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz