Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Tajny rozkaz sankcjonuje nasilenie akcji antyterrorystycznych

0
Podziel się

Szef nadzorującego operacje w Iraku i Afganistanie Centralnego
Dowództwa USA, gen. David Petraeus wydał we wrześniu ub. roku tajny rozkaz, dający podstawy do
nasilenia tajnych operacji na Bliskim Wschodzie i w Rogu Afryki - podały amerykańskie władze.

bEhngUuZ

*Szef nadzorującego operacje w Iraku i Afganistanie Centralnego Dowództwa USA, gen. David Petraeus wydał we wrześniu ub. roku tajny rozkaz, dający podstawy do nasilenia tajnych operacji na Bliskim Wschodzie i w Rogu Afryki - podały amerykańskie władze. *

Rozkaz ten przewiduje udzielenie Jemenowi dodatkowego wsparcia militarnego i wywiadowczego w zwalczaniu Al-Kaidy oraz zwiększenie liczby samolotów bezpilotowych do zbierania informacji i śledzenia celów o dużym znaczeniu.

Jako pierwszy o rozkazie poinformował w poniedziałek dziennik "New York Times", prezentując cytaty z uzyskanej jego kopii. Według gazety, zaprezentowanym przez Petraeusa celem jest tworzenie siatek, które mogłyby "penetrować, zakłócać, pokonywać lub niszczyć" Al-Kaidę i inne organizacje terrorystyczne, jak też "przygotowywanie środowiska" dla przyszłych ataków amerykańskich lub lokalnych sił zbrojnych.

bEhngUvb

Jak zaznacza "New York Times", wydaje się, że dokument sankcjonuje określone operacje w Iranie, w tym najprawdopodobniej zbieranie danych wywiadowczych na temat jego programu nuklearnego oraz identyfikowanie ugrupowań opozycyjnych, które mogłyby być przydatne dla jakiejkolwiek przyszłej ofensywy militarnej. (PAP)

dmi/ ro/

6299646

bEhngUvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)