Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA wciąż będą miediować między Izrealem a Palestyną

0
Podziel się:

Departament Stanu dementuje odwołanie rokowań pokojowych

USA wciąż będą miediować między Izrealem a Palestyną
(AP/Fotolink/East News)
bEEsitiZ

Departament Stanu USA zaprzeczył, by odwołane zostały rozmowy pokojowe między Izraelem a Palestyńczykami, jak podawały wcześniej źródła palestyńskie. Rzeczniczka Departamentu Marie Harf zapewniła, że toczą się _ poważne i ciągłe negocjacje _.

- _ Mogę zapewnić, że nie odwołano żadnych spotkań, strony biorą udział w poważnych i ciągłych negocjacjach _ - powiedziała Harf.

Wcześniej źródła palestyńskie powiadomiły, że planowana na poniedziałek runda rozmów pokojowych z Izraelem została odwołana, w reakcji na zabicie przez żołnierzy izraelskich trzech Palestyńczyków podczas starć w obozie uchodźców palestyńskich w Kalandii niedaleko Jerozolimy.

bEEsitjb

Żołnierze izraelscy zabili w poniedziałek trzech Palestyńczyków i ranili około 20 - podały palestyńskie źródła medyczne i bezpieczeństwa. Palestyńczycy oskarżyli Izrael o _ niszczenie procesu pokojowego _.

Według izraelskiej policji do starć doszło po przybyciu do obozu jednostki izraelskich strażników granicznych, którzy zamierzali aresztować Palestyńczyka.

Źródła palestyńskie twierdzą, że ranni zostali trafieni ostrą amunicją.

Rzeczniczka izraelskiej policji Luba Samri podała, że pogranicznicy zastosowali _ środki przeciwko zamieszkom _, by rozproszyć około 1500 Palestyńczyków, którzy rzucali kamieniami. Rzeczniczka nie mówiła o ofiarach ani nie potwierdziła użycia ostrej amunicji.

bEEsitjh

_ Wcześnie rano jednostka strażników granicznych przeprowadziła operację w obozie Kalandia, by aresztować terrorystę _, i wkrótce po jego zatrzymaniu około 1500 mieszkańców obozu obrzuciło żołnierzy kamieniami i koktajlami Mołotowa, na co wojsko odpowiedziało środkami przeciwko zamieszkom - powiedziała Samri.

Rannych przewieziono do palestyńskich szpitali, _ ale nie możemy powiedzieć, czy są zabici _ - dodała Samri. Według niej trzech strażników granicznych obrzuconych kamieniami zostało lekko rannych.

Rzecznik biura prezydenta palestyńskiego w oświadczeniu oskarżył Izrael o _ niszczenie procesu pokojowego _. - _ Codzienne masakry, kontynuowanie polityki kolonizacyjnej to przesłanie Izraela, który chce zniszczyć proces pokojowy - powiedział Nabil Abu Rudeina. - Izraelska polityka zniszczy wszystko i apelujemy o działanie do Stanów Zjednoczonych, by uniknąć unicestwienia pokoju _. _ Stanowczo potępiamy dzisiejszą poranną masakrę w Kalandii _ - dodał.

Wznowienie izraelsko-palestyńskiego dialogu pokojowego przeforsowane przez Stany Zjednoczone po trzech latach przerwy w negocjacjach nastąpiło pod koniec ubiegłego miesiąca dzięki spotkaniu w Waszyngtonie. Zadeklarowanym celem rozmów jest podpisanie w ciągu 9 miesięcy porozumienia pokojowego.

bEEsitji

Przebieg i rezultaty spotkań izraelsko-palestyńskich otoczone są wielką dyskrecją.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/m262255.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/proces;pokojowy;na;bliskim;wschodzie;porozumienie;za;9;miesiecy,249,0,1355513.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pokój za 9 miesięcy? Trudne negocjacje Izraelczycy i Palestyńczycy po raz kolejny usiedli do stołu, żeby wynegocjować porozumienie kończące 65-letni konflikt. Strony spotkały się wczoraj w Waszyngtonie po trzyletniej przerwie. Ich stanowiska diametralnie się różnią.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m99706.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/izrael;rozpocznie;rozmowy;pokojowe,44,0,1354284.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Izrael rozpocznie rozmowy pokojowe? Izraelski rząd zgodził się na uwolnienie 104 palestyńskich więźniów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/m245358.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/palestynczycy;nie;wierza;w;proces;pokojowy,179,0,1280435.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oni już nie wierzą w pokój. Wojna trwa 55 procent ankietowanych uważa, że Amerykanom nie uda się wznowić procesu pokojowego i skłonić Palestyńczyków i Izraelczyków do zajęcia miejsc przy stole rokowań.
bEEsitjC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)