Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
03.07.2010 09:20

USA wprowadza restrykcyjne przepisy w sprawie broni

W Chicago nie będzie można jej w ogóle sprzedawać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kilka dni po tym, gdy Sąd Najwyższy USA uznał, że obowiązujący w Chicago od 28 lat zakaz posiadania broni był niezgodny z amerykańską konstytucją, uchwalono w tym mieście najbardziej restrykcyjne w USA przepisy dotyczące posiadania broni palnej.

Chicagowscy radni jednogłośnie (45-0) przyjęli wczoraj ustawę w sprawie posiadania broni palnej, zaproponowaną zaledwie dzień wcześniej przez burmistrza Richarda Daleya.

W myśl nowych przepisów, które wejdą w życie za 10 dni, zakazana będzie sprzedaż broni na terenie samego Chicago. Tylko jedną sztukę będzie można zarejestrować w ciągu miesiąca. Nie będzie można też nosić broni przy sobie - będzie musiała być przechowywana w domu.

Władze miejskie w Chicago opowiedziały się za całkowitym zakazem wydawania pozwoleń na posiadanie broni osobom skazanym wcześniej za przestępstwa kryminalne, przemoc domową oraz tym, którzy byli karani (dwa lub więcej razy) za jazdę w stanie nietrzeźwym bądź pod wypływem narkotyków.

By uzyskać pozwolenie na posiadanie broni, trzeba będzie ukończyć pięciogodzinny kurs, w tym jednogodzinny ze strzelania, który jednak nie będzie mógł odbyć się na terenie miasta. Za pozwolenie trzeba będzie co trzy lata płacić 100 dolarów.

- _ To dobra i zgodna z konstytucją ustawa. Ludzie będą mogli bronić się w domu. Nikt nie zabiera wam broni _ - powiedział radny z Chicago James Balcer.

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz