Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Zabezpieczenia portów lotniczych nie powinny być identyczne

0
Podziel się

Stany Zjednoczone przestrzegają przed wykorzystywaniem przez różne
kraje identycznych systemów bezpieczeństwa na lotniskach, ponieważ mogłoby to ułatwić zadanie
potencjalnym terrorystom - oświadczyła w piątek amerykańska minister bezpieczeństwa narodowego
Janet Napolitano.

bEhZaMHV

Stany Zjednoczone przestrzegają przed wykorzystywaniem przez różne kraje identycznych systemów bezpieczeństwa na lotniskach, ponieważ mogłoby to ułatwić zadanie potencjalnym terrorystom - oświadczyła w piątek amerykańska minister bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano.

Jej zdaniem, identyczne podejście do kwestii bezpieczeństwa na wszystkich lotniskach pozwalałoby terrorystom na zaplanowanie obejścia zabezpieczeń. Napolitano wskazała, że oprócz skanerów ciała jest wiele "technik i procedur", możliwych do zastosowania w portach lotniczych.

Napolitano wypowiedziała się na ten temat w Toledo, w środkowej Hiszpanii, gdzie poprzedniego dnia rozmawiała z ministrami spraw wewnętrznych państw UE na temat wymiany informacji o pasażerach linii lotniczych.

bEhZaMHX

Reuters odnotowuje, że po nieudanym bożonarodzeniowym zamachu na samolot do Detroit, w USA nasilono stosowanie skanerów ciała, natomiast w niektórych krajach europejskich niechętnie podchodzi się do tej technologii w obawie, że naruszona zostanie prywatność pasażerów. (PAP)

az/ ap/

5524316

bEhZaMIy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)