Notowania

tornada
09.09.2012 08:28

USA znów wstrzymuje oddech. Dwa tornada uderzyły w Nowy Jork

Według służb meteorologicznych, wiatr wiał z prędkością do 177 km/h.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

*Jak poinformowała policja, nikt nie zginął ani nie odniósł poważniejszych obrażeń. Straty materialne są stosunkowo niewielkie. *

Od wczoraj rana meteorolodzy ostrzegali przed załamaniem pogody. Tornada uderzyły w dwie nowojorskie dzielnice, Brooklyn i Queens, w odstępie zaledwie siedmiu minut. Według służb meteorologicznych, wiatr wiał z prędkością do 177 km/h.

Tornada nie spowodowały ofiar. Nie ma też informacji, by ktoś są został poważnie ranny. Żywioł uszkodził jednak dachy niektórych domów i samochody, a także pozrywał linie energetyczne i połamał wiele drzew. W wielu domach zalane są piwnice i nie ma prądu.

Dawniej w Nowym Jorku tornada należały do rzadkości, ale w ostatnich latach są w tym mieście coraz częstszym zjawiskiem.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Tak tornada szalały nad Polską. Oto bilans Zapomogi dla poszkodowanych będą wypłacane jeszcze dziś. Ma to być kwota około 6 tysięcy złotych.
Tornada już zabijają. Meteorolodzy: Będzie gorzej Wichury zrywają dachy domów. W tym roku może paść rekord.
Prognoza pogody. Co nas dzisiaj czeka? Europa północna oraz wschodnia jest pod wpływem licznych układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem wyżów.
Tagi: tornada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz