Notowania

psl
06.02.2013 13:05

Usunięcie Władysława Serafina z PSL. Jest wniosek

Prezes PSL Janusz Piechociński poinformował, że do rzecznika dyscyplinarnego PSL wpłynął wniosek o usunięcie z partii Władysława Serafina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Prezes PSL Janusz Piechociński poinformował, że do rzecznika dyscyplinarnego PSL wpłynął wniosek o usunięcie z partii Władysława Serafina. Powodem wniosku są doniesienia mediów, iż Serafin złamał przepisy drogowe i prowadził samochód bez prawa jazdy.

Piechociński był pytany w środę w Sejmie, czy Serafin pożegna się z PSL-em. - _ Taki wniosek wpłynął od kilku organizacji terenowych PSL _ - odpowiedział polityk.

Jak wyjaśnił, _ rzecznik dyscyplinarny otrzymuje takie wnioski i później, po zasięgnięciu opinii samego zainteresowanego, kieruje sprawę do Krajowego Sądu Koleżeńskiego _. - _ I w tym trybie pozbawiamy w PSL legitymacji _ - zaznaczył Piechociński. Jak dodał _ PSL jest strukturą bardzo demokratyczną i przyjmowanie do PSL oraz odwoływanie z PSL odbywa się w tej procedurze _.

Szef PSL zaznaczył, że każdy, kto poświadcza nieprawdę, zachowuje się nagannie. _ - Od każdego obywatela, nie tylko polityka, posła, związkowca, przywódcy wymagam racjonalności w zderzeniu ze służbami publicznymi. Jestem zdziwiony, że policjanci nie zweryfikowali informacji pana Serafina _ - powiedział.

Serafin, który jest obecnie szefem Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, został zatrzymany przez policję w styczniu za przekroczenie prędkości. Według relacji policjantów auto, którym kierował Serafin, jechało z prędkością 111 km/godz. zamiast dozwolonych 50. Serafin miał pokazać legitymację z unijnymi pieczęciami ważną do 2015 roku.

Policjanci - według relacji _ Gazety Wyborczej _ - odstąpili od ukarania kierowcy, czyli wręczenia 500 zł mandatu i wpisania na konto 10 punktów karnych, ponieważ, jak tłumaczyli, tak postępuje się w przypadku osób z immunitetem.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak tłumaczy się bohater afery taśmowej PSL Były prezes ARR Władysław Ł. powiedział przed białostockim sądem, że jego rozmowa z szefem kółek rolniczych Władysławem Serafinem była luźna i prywatna.
Transfery do PSL. Przyjdą "znani politycy" - _ Do PSL dołączą w najbliższych dniach znani politycy z obszaru centrolewicy _- zapowiedział w radiowej Trójce wicepremier i prezes PSL Janusz Piechociński.
Piechociński już oficjalnie wicepremierem. "To polityk przewidywalny" - ocenia DonaldTusk Zdaniem szefa rządu przewodniczący PSL gwarantuje lojalną pracę na rzecz obywateli.
Tagi: psl, piechociński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz