Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uwaga kierowcy. Będą utrudnienia na autostradzie A4

0
Podziel się

Prace na węźle autostradowym potrwają do końca maja.

Uwaga kierowcy. Będą utrudnienia na autostradzie A4
(NIOSH/CC/Flickr)
bEhgEyGJ

Od jutra do końca maja utrudniony będzie przejazd autostradą A4 w okolicach węzła Sośnica w Gliwicach, gdzie krzyżują się autostrady A4 i A1. W tym czasie prowadzone będą prace wykończeniowe na oddanym już do użytku węźle.

Jak poinformowała Dorota Marzyńska z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć zarówno zasadniczych jezdni autostrady, jak i związanych z nią tzw. _ dróg zbiorczych _.

Cały ruch w kierunku Opola i Wrocławia będzie odbywać się jezdnią wzdłuż autostrady A4, z zachowaniem dwóch pasów ruchu. Natomiast ruch w kierunku Katowic i Krakowa będzie prowadzony zasadniczą jezdnią autostrady, ale tylko jednym pasem ruchu. Następnie ruch będzie przekierowany na przeciwległą jezdnię.

bEhgEyGL

ZOBACZ TAKŻE:
Prowizoryczne autostrady na Euro 2012?
- _ Przejazd przez łącznice na węźle pozostaje bez zmian, obsługiwane będą wszystkie dotychczasowe relacje _ - powiedziała Marzyńska. Oznacza to, że nie będzie przeszkód, aby na węźle Sośnica wjechać na autostradę lub zjechać z niej w dowolnym kierunku.

W czasie, gdy ruch będzie utrudniony, ekipy drogowców wykonają ostatnie prace na węźle, m.in. założą liny na jednym z mostów i rozbiorą tymczasową infrastrukturę, stworzoną dla potrzeb budowy. Obiekty zostaną pomalowane, uzupełnione będzie też oznakowanie węzła.

ZOBACZ TAKŻE:
Za autostrady płacimy najwięcej w Unii.
Węzeł Sośnica to największy węzeł autostradowy w kraju. Przetną się tam dwie autostrady - istniejąca A4 oraz będąca na Śląsku w trakcie budowy A1, a także droga krajowa nr 44. Na razie gotowy jest jeden śląski odcinek autostrady A1, łączący węzeł Sośnica z oddaloną o około 15 kilometrów miejscowością Bełk.
Takie połączenie autostrady A1 z autostradą A4 umożliwiło częściowe uruchomienie w grudniu ubiegłego roku przebudowanego węzła Sośnica, którego budowa trwała od połowy 2008 roku i kosztowała ponad 850 milionów złotych.

Łącząca północ z południem Polski autostrada A1 w województwie śląskim będzie miała w sumie 166,8 km, z czego 92,2 km jest realizowane w systemie tradycyjnym, a 74,6 km w systemie koncesyjnym.

bEhgEyGR

Całość ma być gotowa w 2012 r. Do tego czasu przejazd autostradą będzie bezpłatny.

bEhgEyHm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)