Notowania

uwagi
12.03.2009 13:51

Uwaga redakcje!

130E. Podczas uroczystości przyjęcia samolotu odbędzie się wystawa statyczna i prezentacja statku oraz wybranych elementów infrastruktury i wyposażenia bazy.

Podziel się
Dodaj komentarz

130E. Podczas uroczystości przyjęcia samolotu odbędzie się wystawa statyczna i prezentacja statku oraz wybranych elementów infrastruktury i wyposażenia bazy.

Dostawa wszystkich egzemplarzy powinna zakończyć się latem 2010 roku. Polska w ramach bezpłatnej pożyczki programu FMS (Foreign Military Sales) otrzyma od rządu USA pięć egzemplarzy zmodernizowanych i doposażonych Herculesów C-130E. Przewiduje się ich wykorzystanie dla potrzeb Sił Zbrojnych RP przy realizacji zadań logistycznych, tj. transportu osób i sprzętu, w zakresie ewakuacji medycznej, w czasie akcji ratowniczych i niesienia pomocy humanitarnej podczas klęsk żywiołowych w kraju i za granicą. Herculesy umożliwiają również desantowanie żołnierzy i ładunków. W znacznym stopniu poprawią zdolności transportu lotniczego SZ RP zarówno w kraju, jak i poza granicami, szczególnie w zakresie zaopatrywania PKW biorących udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych. Przewiduje się, że Herculesy będą latać ok. 600 godz. rocznie i co najmniej przez 20 lat będą eksploatowane w Siłach Powietrznych.

Akredytacje, zawierające imię i nazwisko, nazwę redakcji, numer dowodu osobistego i legitymacji prasowej, markę i numer rejestracyjny wozu transmisyjnego (jeśli jest planowany), należy składać do 20 marca do godz. 12.00 na adres: kozinska@wp.pl lub na numer faksu: (063) 277-46-59.

Informacja o potwierdzeniu akredytacji i szczegółach organizacyjnych zostanie przesłana pocztą elektroniczną.

aja/

Tagi: uwagi, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz