Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

VIII Szkoła Letnia Nauczanie o Holokauście

0
Podziel się:

Wykłady, warsztaty i dyskusje z udziałem ekspertów skierowane do studentów
i nauczycieli zajmujących się tematyką Holokaustu zaplanowano w ramach VIII Szkoły Letniej
Nauczanie o Holokauście, która odbędzie się od 1 do 7 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wykłady, warsztaty i dyskusje z udziałem ekspertów skierowane do studentów i nauczycieli zajmujących się tematyką Holokaustu zaplanowano w ramach VIII Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście, która odbędzie się od 1 do 7 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Szkoła Letnia Nauczanie o Holokauście jest wspólnym przedsięwzięciem polskich i zagranicznych instytucji m.in. Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Illinois Holocaust Museum and Education Center, Yad Vashem, Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie przy współpracy m.in. Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Projekt jest skierowany do studentów, nauczycieli i przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski zajmujących się tematyką Holokaustu. Jego celem, jak podkreślają organizatorzy, jest budowanie sprawiedliwego, otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa przez włączenie nauczania o Holokauście do polskiego systemu szkolnictwa.

W jego ramach zaplanowano wykłady, prezentacje, warsztaty, projekcje filmów, dyskusje panelowe i sesje pytań do ekspertów. Do udziału w Szkole zaproszono wykładowców, nauczycieli akademickich oraz ekspertów z Polski, USA i Izraela, którzy podzielą się swą wiedzą o tym, jak uczyć o Zagładzie. Częścią projektu będą wizyty w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, Żydowskim Centrum Edukacyjnym w Oświęcimiu i Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie.

Wśród zaproszonych ekspertów znaleźli się m.in. Michael Berenbaum, Jan Tomasz Gross, Feliks Tych, Zdzisław Mach, Wiesław Kozub-Biembroniewicz, Jonathan Webber, Andrzej Żbikowski, Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, Natalia Aleksiun, Dariusz Libionka, Piotr Trojański, Robert Kuwałek i Robert Szuchta.

Pierwszeństwo w uczestnictwie w VIII Szkole Letniej Nauczanie o Holokauście mają osoby zgłaszające się do niej po raz kolejny; nauczyciele przedmiotów humanistycznych zwłaszcza historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze, etyki i religii; osoby z mniejszych miast i wsi oraz działające w organizacjach pozarządowych, które pracują z nauczycielami i młodzieżą szkolną. Z jednej placówki może zostać przyjęty tylko jeden nauczyciel.

Osoby przyjęte do VIII Szkoły Letniej są zobowiązane do zadeklarowania uczestnictwa we wszystkich zajęciach. Warunkiem otrzymania dyplomu potwierdzającego udział w Szkole Letniej jest pełna frekwencja podczas zajęć.

Szczegółowe informacja o projekcie i zasadach rekrutacji są dostępne na www.holocaust.uj.edu.pl. (PAP)

akn/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)