Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Volkswagen wybuduje fabrykę w rosyjskim mieście Kaługa
Największy niemiecki koncern samochodowy Volkswagen poinformował w piątek, że zbuduje nową fabrykę w mieście Kaługa na południowy zachód od Moskwy.

Nowe zakłady, które mają do końca 2008 roku rozpocząć produkcję Volkswagena Polo i Skody Octavii, będą mogły produkować 115 tysięcy samochodów rocznie.


Niemiecki koncern liczy na wzrost sprzedaży w Rosji z 30 tysięcy samochodów obecnie do 150 tysięcy do końca 2010 roku.

Umowa między firmą Volkswagen a rosyjskim rządem i władzami Kaługi zostanie podpisana 29 maja w Moskwie.(PAP)

cyk/ ro/

5726

sprzedaż, rząd, samochód, volkswagen, fabryka, rosyjski, kaługa
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.