Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Afganistanie zginął polski żołnierz

0
Podziel się:

W Afganistanie zginął w czwartek polski żołnierz, st. szeregowy Adam
Szada-Borzyszkowski; kolejny wojskowy został ranny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo -
poinformowało wojsko.

W Afganistanie zginął w czwartek polski żołnierz, st. szeregowy Adam Szada-Borzyszkowski; kolejny wojskowy został ranny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowało wojsko.

Jak powiedział PAP mjr Mirosław Ochyra - rzecznik Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych odpowiadającego za misje zagraniczne polskiego wojska - do zdarzenia doszło w rejonie bazy Warrior.

Grupa żołnierzy, w której byli poszkodowani, była odpowiedzialna za zabezpieczenie pracy saperów, którzy rozbrajali umieszczony przy drodze ładunek wybuchowy.

Polacy zostali ostrzelani z moździerza, odłamki śmiertelnie raniły st. szeregowego. Drugi żołnierz został ranny, przebywa w szpitalu w Ghazni. Jego życiu nic nie zagraża, ma m.in. obrażenia twarzy.

St. szeregowy Adam Szada-Borzyszkowski jest 22. polskim żołnierzem, który zginął w Afganistanie. Służył w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w 1. Batalionie z Leźnicy Wielkiej. Na misji miał stanowisko strzelca.

Poległy miał 28 lat. Zostawił żonę i synka. Afganistan to była jego druga misja zagraniczna, w 2007 roku służył w Iraku. Za kilka dni miał wrócić do kraju z innymi żołnierzami dobiegającej właśnie końca siódmej zmiany polskiego kontyngentu.(PAP)

ktl/ wkr/ jbr/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)