Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białystok
08.11.2010 06:58

W Białymstoku wybuchły kolejowe cysterny

Ruch kolejowy między Białymstokiem i Warszawą został wstrzymany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Artur Reszko)

aktualizacja 12:01

*fot: PAP/Artur Reszko _ _fot: PAP/Artur Reszko _ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/pozar;po;zderzeniu;dwoch;pociagow;w;bialymstoku,galeria,4485,0.html)Strażacy opanowali potężny pożar, jaki wybuchł po zderzeniu dwóch pociągów towarowych. Ogień objął dwie lokomotywy i kilka cystern. Dwie eksplodowały. Dwie osoby z obsługi pociągów zostały lekko ranne. *

Do wypadku doszło na torze kolejowym koło wiaduktu łączącego dwie części miasta. Jeden pociąg towarowy najechał na tyłu drugiego, z cysternami wypełnionymi olejem napędowym. Dwie cysterny z olejem napędowym wybuchły, kilkanaście innych objętych było ogniem. Spłonęły też dwie lokomotywy i budynek nastawni.

Trwa dogaszanie pożaru. Jak mówi rzecznik prasowy podlaskich strażaków Marcin Janowski, w składzie pociągu przewożącego różne substancje ropopochodne, m.in. benzynę i olej napędowy, były 32 cysterny.

Trzynaście z nich udało się odciągnąć na bezpieczną odległość od miejsca pożaru. Dwie wykoleiły się, a siedemnaście kolejnych objętych było ogniem, dwie z nich wybuchły. Straty materialne nie są na razie znane.

Rzecznik Straży Pożarnej Paweł Frątczak mówił w TVP Info, że dopiero po zabezpieczeniu cystern, które się nie zapaliły można było przystąpić do gaszenia pożaru.

Zobacz amatorski film z miejsca wypadku:

W akcji ratowniczej bierze udział 30 zastępów strażaków. Rzecznik Straży Pożarnej wyjaśniał, że ogień z płonących cystern zagrażał zbiornikom z paliwem, które stoją w pobliżu.

POSŁUCHAJ PAWŁA FRĄTCZAKA:

dźwięk: IAR

*Pociągi od strony Warszawy *dojeżdżają tylko do Łap. Od strony Ełku - do Knyszyna. Z Czeremchy- do stacji Białystok Stadion. PKP uruchomiło autobusową komunikację zastępczą.
Ulica Nowohetmańska, przy której biegną tory, gdzie doszło do zderzenia, została zamknięta, sam tunel jest przejezdny. Straż pożarna apelowała do mieszkańców białostockich osiedli by szczelnie pozamykali okna. Pożar był bardzo rozległy, w powietrzu unosił się gęsty dym - to wszystko utrudniało akcję gaśniczą. Ruch kolejowy między Białymstokiem i Warszawą został wstrzymany.

Państwowa komisja badania wypadków kolejowych pojechała na miejsce zderzenia. Rzecznik ministerstwa infrastruktury Mikołaj Karpiński powiedział, że jeszcze nie można mówić o przyczynach wypadku.

Tagi: białystok, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz