Notowania

terroryzm
28.08.2006 14:20

W. Brytania chce wydania zamachowca

Wielka Brytania zwróciła się do władz pakistańskich o ekstradycję Rashida Raufa, brytyjskiego obywatela pochodzenia pakistańskiego, który miał odegrać kluczową rolę w udaremnionym przez brytyjską policję spisku terrorystycznym - podał w poniedziałek MSZ w Islamabadzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WALTER BIERI /PAP)

*Wielka Brytania zwróciła się do władz pakistańskich o ekstradycję Rashida Raufa, brytyjskiego obywatela pochodzenia pakistańskiego, który miał odegrać kluczową rolę w udaremnionym przez brytyjską policję spisku terrorystycznym - podał w poniedziałek MSZ w Islamabadzie. *

Celem spisku było wysadzenie samolotów lecących z W. Brytanii do USA. Aresztowany w Bahawalpurze, 25-letni Rauf miał uczestniczyć w planowaniu tych zamachów i rekrutacji uczestników spisku.

Według dziennika "Daily Mail", Rauf był łącznikiem pomiędzy grupą spiskowców w W. Brytanii a przedstawicielem Al-Kaidy Matiurem Rehmanem, faktycznym autorem planowanych zamachów.

Rauf był przesłuchiwany w Islamabadzie w sprawie swych "związków z Al-Kaidą i zagrożeń dla Pakistanu i Wielkiej Brytanii".

Przedstawiciele rządu Wielkiej Brytanii w Pakistanie twierdzą jednak, że prośba o ekstradycję Raufa wiąże się z prowadzonym śledztwem w sprawie morderstwa w kwietniu 2002 roku, którego ofiarą padł jego wuj. Rauf, który zaraz po tym wydarzeniu przeniósł się do Pakistanu, był podejrzany o to zabójstwo.

Tagi: terroryzm, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz