Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: Demonstracja skrajnej prawicy w Londynie

0
Podziel się

Policja zatrzymała w sobotę wieczorem we wschodniej części Londynu co
najmniej 160 osób, starając się zapobiec starciom skrajnie prawicowej grupy EDL (English Defence
League) z muzułmanami z antyrasistowskiej organizacji UAF (United Against Fascism).

bEpBktEB

Policja zatrzymała w sobotę wieczorem we wschodniej części Londynu co najmniej 160 osób, starając się zapobiec starciom skrajnie prawicowej grupy EDL (English Defence League) z muzułmanami z antyrasistowskiej organizacji UAF (United Against Fascism).

Większość zatrzymanych to muzułmanie - uczestnicy znacznie liczniejszej kilkutysięcznej kontrdemonstracji, która odbyła się w bliskiej odległości od miejsca, gdzie zebrała się EDL.

Policja usiłowała utrzymać z dala od siebie obie grupy, ale część uczestników wiecu UAF wyłamała się z policyjnego kordonu.

bEpBktED

Władze zgodziły się na wiec kilkuset członków EDL pod warunkiem, że nie wejdą oni na teren licznie zamieszkałej przez muzułmanów dzielnicy Tower Hamlets. W piątek sąd utrzymał te ograniczenie w mocy.

Wśród zatrzymanych jest 30-letni lider EDL Tommy Robinson. Policja postawiła mu zarzut podżegania do rasistowskich zajść. Innym aresztowanym postawiono zarzuty posiadania noży i innych niebezpiecznych przedmiotów, a także wykroczeń przeciw porządkowi publicznemu.

Do pilnowania porządku zmobilizowano 3 tys. policjantów.

EDL działa od 2009 r. Głosi hasło powstrzymania islamizacji Wielkiej Brytanii. Grupa powiązana była z norweskim zamachowcem Andersem Breivikiem, który w lipcu 2011 roku zabił 69 osób. (PAP)

bEpBktEJ

asw/ sp/

bEpBktFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)