Notowania

polska
12.12.2009 08:05

W.Brytania: Dzięki DNA skazano gwałciciela z Polski

Polak został skazany za przestępstwo popełnione dziesięć lat temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jon Curnow/CC/Flickr)

Sąd karny w londyńskiej dzielnicy Southwark w oparciu o próbkę DNA skazał w piątek na karę ośmiu lat pozbawienia wolności 32-letniego Kazimierza S., który lipcu 1999 roku dopuścił się potrójnego gwałtu i dwóch innych przestępstw na tle seksualnym. - donosi BBC.

Sąd zarządził także dożywotnie wpisanie Polaka do rejestru przestępców seksualnych.

Jego DNA przed dziesięcioma laty pobrano z ubrania 19-letniej Polki, której zaoferował podwiezienie do domu, a następnie zgwałcił. W marcu ubiegłego roku został zatrzymany za jazdę po pijanemu. Po rutynowym pobraniu od niego próbki DNA wyszło na jaw, że jest poszukiwany w związku z gwałtem z 1999 r.

Zwolniony za kaucją S. zbiegł do Polski, gdzie w styczniu 2009 r. aresztowano go na podstawie wydanego przez Brytyjczyków europejskiego nakazu aresztowania.

Po tym, jak ponownie trafił do więzienia w Anglii, usiłował przez pośredników zastraszyć ofiarę i jej mieszkającą w Polsce rodzinę, chcąc zmusić ją do wycofania zeznania złożonego na policji. Jego pośrednik proponował rodzicom Polki 15 tys. euro, jeśli namówią córkę do odstąpienia od oskarżenia.

Podczas rozprawy Kazimierz S. zaprzeczył stawianym mu zarzutom. Twierdził, że z ofiarą łączyła go zażyła znajomość, którą zerwał z własnej inicjatywy. Ofiara była z tego powodu nieszczęśliwa i chciała go _ wrobić _ w gwałt sądząc, że go w ten sposób ukarze. Ława przysięgłych nie dała wiary tej wersji wydarzeń i uznała go za winnego.

Policja nadal poszukuje wspólnika S., który także brał udział w gwałcie, oraz świadków wydarzenia z 1999 r.

Tagi: polska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz