Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W.Brytania: Na aukcji sprzedano "Mein Kampf" z podpisem Hitlera

0
Podziel się:

Egzemplarz jednego z pierwszych wydań "Mein Kampf", z podpisem Adolfa
Hitlera, został w czwartek sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii. Anonimowy nabywca zaoferował 21
tys. funtów (24,4 tys. euro).

Egzemplarz jednego z pierwszych wydań "Mein Kampf", z podpisem Adolfa Hitlera, został w czwartek sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii. Anonimowy nabywca zaoferował 21 tys. funtów (24,4 tys. euro).

Datowana na 1925 rok książka nosi dedykację dla Georga Maurera, lokalnego działacza nazistowskiego, którego Hitler spotkał w więzieniu w Landsbergu. Przedstawiciel domu akcyjnego Mullocks zapowiadając licytację, opisywał egzemplarz jako "bardzo, bardzo rzadki".

Mullocks informował we wtorek, że oczekuje ceny do 20 tys. funtów (23 tys. euro) za to wydanie. (PAP)

awl/ ro/

4568916

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)