Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: Niemiec przemycał 55 tys. euro w majtkach

0
Podziel się

32-letni Niemiec został we wtorek przyłapany na próbie wwiezienia do Wielkiej
Brytanii 55 tys. euro. Gotówkę ukrył ... w majtkach - donosi BBC.

bEhqCqMl

32-letni Niemiec został we wtorek przyłapany na próbie wwiezienia do Wielkiej Brytanii 55 tys. euro. Gotówkę ukrył ... w majtkach - donosi BBC.

Niemiec, skontrolowany przez funkcjonariuszy agencji kontroli granic (UKBA) na dworcu kolejowym St. Pancras w centralnym Londynie, tłumaczył się, że pieniądze chciał zainwestować w biznes, ale nie podał bliższych szczegółów.

Na dworzec St. Pancras przyjechał pociągiem Eurostar z Brukseli.

bEhqCqMn

Gotówka była w banknotach o najwyższym nominale 500 euro, który w W. Brytanii przez kantory i banki akceptowany jest niechętnie, a w obrocie praktycznie nie występuje od maja br., ponieważ policja sądzi, że 90 proc. banknotów o tym nominale wykorzystywanych jest przez zorganizowany świat przestępczy do prania pieniędzy.

500 euro to ok. 450 funtów szterlingów. Banknot o najwyższym w W. Brytanii nominale to 50 funtów.

Niemiec nie został zatrzymany. Pieniądze otrzyma z powrotem, jeśli udowodni, że w ich posiadanie wszedł zgodnie z prawem.

Jak powiedział BBC Peter Avery z agencji kontroli granic: "Gdy zachodzi podejrzenie, że pieniądze mogą pochodzić z działalności przestępczej, wolno nam je zatrzymać. Oddane zostaną tylko pod warunkiem, że zostanie ustalone, skąd pochodzą".(PAP)

bEhqCqMt

asw/ az/ kar/

bEhqCqMO
euro
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)