Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W. Brytania: Nowa policyjna rekonstrukcja zaginięcia Maddie McCann

0
Podziel się

Brytyjska policja poinformowała w niedzielę, że przedstawi w
poniedziałek w telewizji nową rekonstrukcję zaginięcia kilkuletniej Madeleine McCann, która
zniknęła z hotelu w 2007 roku podczas wakacji w Portugalii.

bEqNSGDF

Brytyjska policja poinformowała w niedzielę, że przedstawi w poniedziałek w telewizji nową rekonstrukcję zaginięcia kilkuletniej Madeleine McCann, która zniknęła z hotelu w 2007 roku podczas wakacji w Portugalii.

Współpracując z programem telewizyjnym BBC Crimewatch policja przygotowała jak dotąd najbardziej szczegółową rekonstrukcję wydarzeń; emisji tego programu będzie towarzyszył apel o przekazanie policji jakichkolwiek informacji dotyczących sprawy małej Madeleine.

W komunikacie wydanym w niedzielę, policja informuje, że pokaże serię tzw. zdjęć E-FIT, czyli opracowanych komputerowo portretów pamięciowych osób, które chce przesłuchać.

bEqNSGDH

"Opracowaliśmy znacznie zmienioną sekwencję zdarzeń" - powiedział nadkomisarz Scotland Yardu Andy Redwood, nie podając żadnych dodatkowych informacji.

W ubiegłym roku londyńska policja podała, że ma nowe dowody w sprawie zaginięcia małej Maddie McCann, jednak wiceszef portugalskiej policji kryminalnej Pedro do Carmo wydał wkrótce potem komunikat, informujący, że "nie ma nowych informacji pozwalających na ponowne otwarcie śledztwa" w sprawie dziewczynki.

Brytyjska policja, która w 2011 roku rozpoczęła swoje własne śledztwo w sprawie zaginięcia Maddie, nadal uważa, że dziewczynka może jeszcze żyć - pisze Reuters.

Madeleine zaginęła tuż przed swymi czwartymi urodzinami 3 maja 2007 roku podczas wakacji, które spędzała z rodziną w miejscowości Praia de Luz w Algarve na południu Portugalii.

bEqNSGDN

Rodzice Madeleine, Kate i Gerry McCann, twierdzą, że ich córka została uprowadzona wieczorem z hotelowego apartamentu podczas ich nieobecności. Przypuszczają, że mogła paść ofiarą międzynarodowej siatki pedofilskiej.

W połowie 2008 roku prokuratura Portugalii umorzyła śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine z możliwością wznowienia go, jeśli pojawią się nowe dowody. Pod presją rodziców zaginionej i premiera Davida Camerona brytyjska policja powróciła do śledztwa w 2011 roku. W środę Scotland Yard ogłosił, że zwróci się do władz portugalskich o wznowienie czynności.(PAP)

fit/ kar/

14794994 arch.

bEqNSGEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)