Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W. Brytania: Papież spotkał się z ofiarami pedofilii w Kościele

0
Podziel się

Papież Benedykt XVI spotkał się w sobotę z pięcioma osobami, które jako
dzieci były molestowane przez księży i przeprosił je za to, czego doświadczyły. Spotkanie w
nuncjaturze apostolskiej w Wimbledonie (dzielnica wielkiego Londynu) trwało około pół godziny.

bEggSxSJ

Papież Benedykt XVI spotkał się w sobotę z pięcioma osobami, które jako dzieci były molestowane przez księży i przeprosił je za to, czego doświadczyły. Spotkanie w nuncjaturze apostolskiej w Wimbledonie (dzielnica wielkiego Londynu) trwało około pół godziny.

Watykan wydał oświadczenie, w którym poinformowano, że Benedykt XVI "wyraził głęboki smutek i wstyd" z powodu tego, czego doświadczyły ofiary i ich rodziny.

"Papież modlił się z nimi i zapewnił ich, że Kościół katolicki kontynuuje wprowadzanie skutecznych środków, mających chronić młodych ludzi oraz że czyni wszystko, co w jego mocy, by zbadać zarzuty, współpracować z władzami cywilnymi i pociągnąć do odpowiedzialności (...) oskarżonych o te okropne zbrodnie" - głosi oświadczenie Watykanu.

bEggSxSL

Agencja Associated Press odnotowuje, że podobne oświadczenia Watykan wydawał przy okazji poprzednich spotkań Benedykta XVI z ofiarami podczas jego wizyt w Stanach Zjednoczonych, Australii i na Malcie.

W homilii wygłoszonej w sobotę rano w katedrze westminsterskiej Benedykt XVI nazwał nadużycia seksualne w Kościele "zbrodnią nie dającą się wyrazić słowami". Powiedział, że z powodu "ogromnego cierpienia zadanego ofiarom" czuje "głęboki wstyd".

W czwartek w drodze z Włoch do Szkocji Benedykt XVI przyznał, że Kościół nie dość zdecydowanie postąpił wobec księży, na których ciążyły zarzuty seksualnego molestowania niepełnoletnich i nie wykazał się należytą czujnością. (PAP)

az/ ap/

bEggSxSR

7154194

bEggSxTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)