Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: Ruszyła sprzedaż pamiątek przed pielgrzymką papieża

0
Podziel się

T-shirty z profilem Benedykta XVI, czapki z daszkiem, bransoletki marki
Swarovski, a także różańce i flagi w papieskich barwach - w Wielkiej Brytanii, przed wizytą
papieża we wrześniu, ruszyła sprzedaż pamiątkowych artykułów związanych z pielgrzymką.

bEimJJTV

T-shirty z profilem Benedykta XVI, czapki z daszkiem, bransoletki marki Swarovski, a także różańce i flagi w papieskich barwach - w Wielkiej Brytanii, przed wizytą papieża we wrześniu, ruszyła sprzedaż pamiątkowych artykułów związanych z pielgrzymką.

Papież odwiedzi Edynburg, Londyn i Glasgow w trakcie czterodniowej wizyty zaczynającej się 16 września - przypomina w poniedziałek portal BBC News. Za organizację zbytu artykułów pamiątkowych odpowiedzialna jest firma wyznaczona oficjalnie przez Konferencję biskupów katolickich Szkocji, Anglii i Walii.

Jeden z T-shirtów przedstawia kardynała Johna Henry'ego Newmana (1801-1890), filozofa, pisarza, teologa, który przeszedł z anglikanizmu na katolicyzm. Podczas pielgrzymki Benedykt XVI przewodniczyć będzie jego beatyfikacji. Na innej pamiątkowej koszulce, czarno-białej, figuruje postać papieża oraz jego uśmiechnięty profil.

bEimJJTX

BBC podaje ceny niektórych pamiątek: T-shirty kosztują 15-20 funtów, czapeczki - 15, kubki - między 8-10 funtów, a pamiątkowa bransoletka marki Swarovski - 30 funtów. Na sprzedaż są też bardziej tradycyjne pamiątki - świece i obrazki modlitewne.

Benedykt XVI przybędzie do Wielkiej Brytanii na zaproszenie królowej Elżbiety II i pierwszego dnia wizyty spotka się z nią w jej rezydencji w Edynburgu. W Londynie zaś wygłosi przemówienie do przedstawicieli polityki, kultury i biznesu. BBC zauważa, że nad Tamizą pojawiły się dyskusje z powodu kosztów papieskiej pielgrzymki - w lipcu rząd ogłosił, że będzie ona kosztować brytyjskich podatników 12 mln funtów - o 4 mln więcej, niż wcześniej przewidywano.

Według ogłoszonego przez Watykan programu pielgrzymki, jej inne punkty przewidują: w Londynie mszę w katedrze westminsterskiej oraz czuwanie modlitewne w Hyde Parku. Papież odprawi też mszę w parku w Glasgow.

Poprzednik Benedykta XVI, Jan Paweł II, odwiedził Wielką Brytanię w 1982 roku - przypomina BBC News. (PAP)

bEimJJUd

awl/ mc/

int. arch.

bEimJJUy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)