Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
23.12.2007 17:10

W. Brytania: Z powodu mgły 300 pasażerów nie może odlecieć do Polski

Z powodu gęstej mgły ok. 300 pasażerów LOT-u nie może odlecieć z głównego podlondyńskiego lotniska Heathrow do Warszawy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Z powodu gęstej mgły ok. 300 pasażerów LOT-u nie może odlecieć z głównego podlondyńskiego lotniska Heathrow do Warszawy. *

Dwa rejsy LOT-u do Polski, popołudniowy i wieczorny, zostały odwołane, ponieważ samolot, który miał zabrać ich do kraju nie może wylecieć po nich z Warszawy.

"Centrum operacyjne w Warszawie wie o sytuacji, ale jest bezradne, ponieważ mgła jest porażająca" - powiedział dyrektor PLL LOT na W. Brytanię i Irlandię Sławomir Noszczak.

"Na jutro zaplanowaliśmy większy samolot Boeing 767. Liczymy na to, iż pasażerowie, którzy nie zdążą na Wigilię będą przynajmniej mogli spędzić w domu Święta" - dodaje.

Dyrekcja lotniska Heathrow donosi, że z powodu złych warunków atmosferycznych odwołano jak dotąd 34 loty, z czego 20 British Airways (BA) i 14 europejskich przewoźników.

Trudności dały o sobie znać już w sobotę po południu zwłaszcza na lotniskach Southampton i Gatwick, ale w niedzielę mgła stała się jeszcze gęstsza. Na Gatwick odwołano w niedzielę pięć lotów Easyjet i 10 BA.

Zła widoczność występuje na drogach. Prognozy meteorologiczne zakładają, że mgła ustąpi w poniedziałek.

Rzecznik PLL LOT Wojciech Kądziołka powiedział PAP, że jeśli pasażerowie będą musieli zostać w Londynie na noc to wszystkie regulaminowe procedury zostaną spełnione. (PAP)

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz