Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W. Brytania: Zarząd BA podejmie kroki prawne przeciw strajkującym

0
Podziel się

Zarząd linii lotniczych British Airways podejmie kroki prawne, by
zapobiec strajkom personelu kabinowego - poinformowała w piątek telewizja BBC.

bEhGqXAR

Zarząd linii lotniczych British Airways podejmie kroki prawne, by zapobiec strajkom personelu kabinowego - poinformowała w piątek telewizja BBC.

Strajki są wynikiem ciągnących się od dawna nieporozumień między pracownikami a zarządem BA dotyczących wynagrodzeń i warunków pracy.

BA usiłuje wprowadzić w życie plan oszczędnościowy, który ma być odpowiedzią na spadek popytu, wahania cen paliw i rosnącą konkurencję.

bEhGqXAT
  1. maja personel kabinowy BA zapowiedział kolejną, 20-dniową akcję protestacyjną na przełomie maja i czerwca.

To trzecia fala strajków w BA w tym roku. Jej pierwszy etap ma potrwać od 18 do 22 maja, drugi od 24 do 28 maja, trzeci od 30 maja do 3 czerwca, a czwarty od 5 do 9 czerwca.

Związek Unite, który zapowiedział akcje strajkową reprezentuje około 90 proc. z 12 tys. pracowników personelu kabinowego brytyjskich linii. W sondażu przeprowadzonym przez związkowców 81 proc. pytanych wypowiedziało się przeciwko najnowszej ofercie kierownictwa BA, przedstawionej w ubiegłym tygodniu.

W wyniku dwóch strajków personelu pokładowego, zorganizowanych w marcu i trwających w sumie 7 dni, linie straciły około 45 mln funtów. (PAP)

bEhGqXAZ

6238072, arch.

bEhGqXBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)