Notowania

gdynia
18.01.2013 11:25

W Gdyni ewakuowano ok. 230 osób z powodu znalezionych niewybuchów

Podczas prac ziemnych przy ul. Energetyków w gdyńskiej dzielnicy Oksywie znalezionych zostało pięć pocisków artyleryjskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Około 230 osób, w tym 200 uczniów, zostało w piątek w Gdyni ewakuowanych z powodu znalezienia podczas robót budowlanych pięciu niewybuchów z okresu II wojny światowej. Na miejscu są już saperzy.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, kom. Michał Rusak poinformował PAP, że podczas prac ziemnych przy ul. Energetyków w gdyńskiej dzielnicy Oksywie znalezionych zostało pięć pocisków artyleryjskich. _ Ponieważ to miejsce znajduje się w bliskim sąsiedztwie szkoły - Zespół Szkół Budowlanych - więc dyrekcja placówki postanowiła zwolnić ok. 200 uczniów do domu _ - dodał.

Ewakuowanych zostało też ok. 30 pracowników z pobliskiego biurowca. _ Te budynki musiały być opuszczone na czas pracy saperów, którzy są już na miejscu i pracują. W ciągu najbliższej godziny pociski powinny być wywiezione z terenu Gdyni _ - wyjaśnił.

Czytaj więcej o sytuacji w Gdynie w Money.pl
Ważny krok w sprawie wielkiej inwestycji W granice pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej zostanie włączonych ponad 57 ha gruntów w Malborku, Świeciu, Rypinie, Gdyni i Włocławku.
Wypadek w gdyńskim porcie. Trzy osoby ranne Trzy osoby zostały ranne po zderzeniu promu pasażerskiego Stena Spirit z suwnicą nabrzeżową. Prom, wypływając z portu w Gdyni, zahaczył o ramię jednej z suwnic stojących na nabrzeżu. Dźwig przewrócił się i spadł na trzech pracowników BTC.
Tagi: gdynia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz