Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Gdyni pokazano komedię "Święty interes" z Adamczykiem i Woronowiczem

0
Podziel się

Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz zagrali główne role w komedii Macieja
Wojtyszki "Święty interes", której pokaz odbył się we wtorek na festiwalu filmowym w Gdyni. Muzykę
do filmu skomponował Zygmunt Konieczny. W sobotę okaże się, jak zakończyła się walka o tegoroczne
Złote Lwy.

bEiLwCMR

Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz zagrali główne role w komedii Macieja Wojtyszki "Święty interes", której pokaz odbył się we wtorek na festiwalu filmowym w Gdyni. Muzykę do filmu skomponował Zygmunt Konieczny. W sobotę okaże się, jak zakończyła się walka o tegoroczne Złote Lwy.

Bohaterowie komedii, dwaj bracia Leszek i Janek (grani przez Adamczyka i Woronowicza), wracają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca.

Leszek kilkanaście lat wcześniej wyjechał do Szwecji. Ożenił się z piękną Tajką. Z ojcem nie utrzymywał prawie żadnych kontaktów. Janek prowadzi kawalerskie życie w Krakowie. Także on niechętnie zaglądał do odległej, podgórskiej wioski. Pogrzeb zmusza obu do powrotu i do włączenia się w nieprzyjemny, ich zdaniem, i nieco dziwny - zwłaszcza według azjatyckiej żony Leszka - obrzęd.

bEiLwCMT

Braci czeka niespodzianka. Odkryją, że ojciec całą ziemię i dom przekazał fundacji; im pozostawił natomiast stary, rozklekotany samochód Warszawa.

Auto budzi jednak wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców wsi. Jak się okazuje, wieść gminna niesie, że samochód należał kiedyś do Karola Wojtyły. Ludzie - przekonani o cudownej, uzdrawiającej mocy pojazdu - chcą odkupić go od spadkobierców.

"Święty interes", wraz z 20 innymi tytułami, walczy w Gdyni o główną nagrodę, Złote Lwy. 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych trwa od poniedziałku, zakończy się w sobotę.

Na ekrany kin w całej Polsce "Święty interes" trafi podczas wakacji - 27 sierpnia.

bEiLwCMZ

Maciej Wojtyszko (ur. 1946 w Warszawie) ma w reżyserskim dorobku m.in. film "Ogród Luizy" (2007).(PAP)

jp/ hes/ bk/

bEiLwCNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)