Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Gdyni zainaugurowano kampanię promocyjną Wielkiej Brytanii

0
Podziel się

W porcie w Gdyni w poniedziałek zainaugurowano kampanię promocyjną GREAT
Britain w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozpoczęło ją przybycie The GREAT Big Red Bus, najnowszego
modelu autobusu jeżdżącego po Londynie, następcy legendarnego piętrowego Routemastera.

bErTSGlN

W porcie w Gdyni w poniedziałek zainaugurowano kampanię promocyjną GREAT Britain w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozpoczęło ją przybycie The GREAT Big Red Bus, najnowszego modelu autobusu jeżdżącego po Londynie, następcy legendarnego piętrowego Routemastera.

Polska jest jednym z krajów odwiedzanych przez pojazd podczas kampanii GREAT promującej Wielką Brytanię na całym świecie. Do Gdyni autobus przypłynął promem. Został oficjalnie powitany przez prezesa zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. Janusza Jarosińskiego oraz przez Honorowego Konsula Brytyjskiego w Gdańsku Andrzeja Kanthaka. Straż pożarna na cześć pojazdu wytworzyła wodny szpaler.

Kampania promocyjna w Polsce planowana jest na najbliższe półtora roku. W jej ramach w związku z odwiedzinami autobusu w poszczególnych miastach odbywają się np. projekcje filmów brytyjskich, pokazowe lekcje języka angielskiego oraz spotkania dotyczące biznesu, kultury i nauki.

bErTSGlP

"Chcemy pokazać Wielką Brytanię od najlepszej strony, że jest to kraj przyjazny dla wszystkich" - wskazał Robert Dąbrowski z działu handlowego ambasady brytyjskiej w Warszawie. Poinformował PAP, że w Polsce autobus w ciągu półtora miesiąca odwiedzi 15 miast m.in. Łódź, Radom, Warszawę, Wrocław, Oleśnicę, Kraków, Opole, Poznań oraz Krynicę-Zdrój podczas Forum Ekonomicznego. W środę autobus dotrze do Warszawy, gdzie ma być dwa tygodnie.

Dyrektor ds. handlu i inwestycji ambasady Martin Oxley podał, że po Londynie jeździ już 50 takich autobusów. Pierwszy wyjechał na ulice rok temu. Do 2016 roku w sumie ma kursować 600 takich pojazdów.

The GREAT Big Red Bus, najnowocześniejszy autobus wzorowany na legendarnym londyńskim piętrusie wyruszył w światową trasę w maju 2013 roku. Celem trasy jest wsparcie brytyjskich firm w rozwijaniu ich zagranicznych rynków, zainteresowanie inwestowaniem w Wielkiej Brytanii, a także zwiększenie liczby osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Światową trasę autobusu rozpoczęli w Nowym Jorku w maju 2013 roku książę Harry i premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Trasa obejmuje 4 kontynenty i 16 krajów, które dwa autobusy odwiedzą w ciągu 12 miesięcy. Na trasie są m.in. Indie, Korea Południowa, Rosja oraz Europa Środkowo-Wschodnia, m.in. Austria, Węgry i Polska.

bErTSGlV

Autobus może zabrać 78 pasażerów; ma wysokość 4,42 metra i jest o 12 cm wyższy od swego poprzednika. Dzięki wykorzystaniu technologii hybrydowej autobus wytwarza o 50 procent mniej dwutlenku węgla niż tradycyjny pojazd z silnikiem diesla.

We wtorek autobus w Gdyni mają odwiedzić brytyjski minister ds. środowiska i rolnictwa Owen Paterson oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i główny geolog kraju Piotr Woźniak. (PAP)

bls/ son/ jbr/

bErTSGmq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)