Notowania

W Kanadzie będzie dzień żałoby narodowej

Kanadyjczycy w ten sposób upamiętnią katastrofę samolotu polskiego prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(scazon/CC/Flickr)

Czwartek będzie w Kanadzie dniem żałoby dla upamiętnieniatragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiegooraz innych pasażerów samolotu rządowego Tu-154M, który rozbił się w sobotę pod Smoleńskiem.

Premier Kanady Stephen Harper przekazał w poniedziałek kondolencje premierowi Donaldowi Tuskowi. Według oficjalnego komunikatu, w rozmowie telefonicznej Harper podkreślił, że prezydent Kaczyński był wielkim przyjacielem Kanady i wielkim obrońcą wolności i demokracji.

Według spisu z 2006 roku w Kanadzie mieszka ponad 984 tys. Polaków i Kanadyjczyków z polskimi korzeniami. To ponad 3 proc. mieszkańców kraju.
Telewizja CTV poinformowała, że Harper będzie uczestniczył w czwartek w mszy w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Mississauga pod Toronto.

Znaczny odsetek mieszkańców Mississauga to Polacy.

Na ten tydzień zaplanowana była wizyta premiera Tuska w Kanadzie, jednak w związku z tragicznymi wydarzeniami została odwołana.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rosyjskie media: Nieszczęście nas zbliżyło ]( http://news.money.pl/artykul/rosyjskie;media;nieszczescie;nas;zblizylo,89,0,609113.html )
* [ Serbia ogłasza dzień **żałoby** po katastrofie w Smoleńsku ]( http://news.money.pl/artykul/serbia;oglasza;dzien;zaloby;po;katastrofie;w;smolensku,186,0,609210.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, kanada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz