Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Krakowie ruszyły konsultacje ws. połączeń komunikacyjnych

0
Podziel się

Władze Krakowa rozpoczęły największe w historii miasta konsultacje społeczne
- dotyczą opracowania nowej siatki połączeń komunikacji zbiorowej w aglomeracji.

bEgMXRnp

Władze Krakowa rozpoczęły największe w historii miasta konsultacje społeczne - dotyczą opracowania nowej siatki połączeń komunikacji zbiorowej w aglomeracji.

Rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu ZIKiT Jacek Bartlewicz poinformował w czwartek, że w ramach akcji organizator transportu publicznego zamierza zapytać jak najwięcej krakowian o ich ocenę komunikacji zbiorowej w mieście oraz poprosić ich o sugestie.

Każdy pasażer będzie mógł wypełnić ankietę. Znajdzie ją na stronie internetowej, a w przyszłym tygodniu papierowe wersje zostaną dołączone do lokalnych dzienników. Wypełnioną ankietę będzie można wrzucić do jednej z 20 skrzynek miejskich, ustawionych na najważniejszych przystankach w Krakowie.

bEgMXRnr

"Dzięki opiniom mieszkańców będziemy w stanie opracować nowe trasy poruszania się komunikacją miejską i dostosować do tego ofertę autobusów i tramwajów" - zaznaczył rzecznik.

Naukowcy zajmujący się transportem w miastach przyjmują, że raz na dekadę należy przeprowadzić gruntowną reformę siatki połączeń, opartą o badania szlaków przemieszczania się pasażerów. W Krakowie ostatnia taka operacja odbyła się 11 lat temu.

W tym czasie miasto znacznie się rozbudowało, powstały nowe osiedla, a wraz z nimi kolejne potrzeby komunikacyjne.

Komunikacja miejska w Krakowie oparta jest na transporcie autobusowym i tramwajowym. Autobusy kursują na blisko 90 liniach miejskich oraz ponad 60 aglomeracyjnych obejmujących także sąsiednie gminy. Wykonuje je dwóch przewoźników: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie oraz stołeczna firma Mobilis. Tramwaje kursują na blisko 30 liniach. (PAP)

bEgMXRnx

rgr/ amac/ gma/

bEgMXRnS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)