Notowania

rosja
09.12.2009 20:04

W kryzysie spada zaufanie do rządu Putina

Trzy główne ośrodki badania opinii społecznej potwierdzają: Putin i Miedwiediew tracą poparcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Rosjanie tracą zaufanie w zdolność rządu premiera Władimira Putina do ożywienia przeżywającej trudności gospodarki kraju - świadczą wyniki sondażu przeprowadzonego przez ośrodek Lewada.

Agencja Reutera pisze, że trzy główne ośrodki badania opinii społecznej w Rosji odnotowały w ostatnich miesiącach spadek popularności Putina, jak i prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

Z ankietowanych pod koniec listopada 1600 Rosjan 26 proc. było przekonanych, że _ obecny rząd może w najbliższej przyszłości dokonać pozytywnych zmian w gospodarce _. W październiku tego zdania było 31 proc., we wrześniu - 33 proc.

Brak wiary w zdolność rządu do poprawienia sytuacji w gospodarce wyraziło w listopadzie 36 proc. badanych wobec 28 proc. w październiku.

PKB Rosji skurczył się o 8,9 proc. w trzecim kwartale roku w stosunku do stanu sprzed roku. Bezrobocie zwiększyło się o ponad jedną trzecią od początku kryzysu.

Wicedyrektor ośrodka Lewada Aleksiej Grażdankin powiedział, że nie jest zaskoczony wynikiem sondażu, i wskazał, że podczas zimnej i długiej zimy w Rosji rankingi zaufania z reguły wykazują spadki.

* [ **Putin**: Chodorkowski przestępcą jak Madoff ]( http://news.money.pl/artykul/putin;chodorkowski;przestepca;jak;madoff,45,0,561709.html )
* [ Rosja zbuduje atomówkę na Słowacji ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;zbuduje;atomowke;na;slowacji,178,0,557746.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz