Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Małopolsce powstała sieć informacji o funduszach europejskich

0
Podziel się

Sieć punktów informacji o funduszach europejskich powstała w pięciu głównych
ośrodkach gospodarczych województwa małopolskiego. Pozwalają one mieszkańcom regionu zdobyć wiedzę
i wsparcie dotyczące dotacji unijnych bez konieczności przyjazdu do Krakowa.

bEgLwLsl

Sieć punktów informacji o funduszach europejskich powstała w pięciu głównych ośrodkach gospodarczych województwa małopolskiego. Pozwalają one mieszkańcom regionu zdobyć wiedzę i wsparcie dotyczące dotacji unijnych bez konieczności przyjazdu do Krakowa.

W środę zostały otwarte punkty usytuowane w Tarnowie, Chrzanowie i Nowym Targu. Wraz z wcześniej otwartą podobną instytucją w Nowym Sączu oraz Centrum Informacyjnym FEM w Krakowie tworzą one sieć informacji na temat funduszy europejskich w Małopolsce.

Jak poinformował w środę wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, zatrudnieni w punktach konsultanci udzielają nieodpłatnie odpowiedzi na pytania dotyczące funduszy europejskich, procedur, przepisów i wszelkich innych zagadnień związanych z pozyskiwaniem dotacji ze środków unijnych.

bEgLwLsn

Pracownicy punktów informacyjnych pomagają także w wypełnianiu wniosków o dotacje oraz w ich rozliczaniu. Każdy zainteresowany dotacjami mieszkaniec regionu będzie mógł zwrócić się o informacje w najwygodniejszy dla siebie sposób: osobiście, telefonicznie lub za pomocą internetu.

Organizowane tam będą również otwarte szkolenia, seminaria i spotkania na temat funduszy europejskich, skierowane do potencjalnych beneficjentów.

Lokalne Punkty Informacyjne powstają w ramach projektu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego "System Informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013". Jego celem jest koordynacja i rozwój w całej Polsce sieci punktów informacji o funduszach europejskich, oferujących w jednym miejscu informację o wszystkich programach operacyjnych realizowanych w ramach Narodowej Strategii Spójności. Za funkcjonowanie sieci odpowiadają urzędy marszałkowskie, z którymi MRR podpisało odpowiednie porozumienia.(PAP)

rgr/ je/ jbr/

bEgLwLsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)