Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
droga
31.03.2006 17:42

W niedzielę ulicami Krakowa przejdzie Akademicka Droga Krzyżowa

Krzyż, który Jan Paweł II trzymał w swoich rękach na tydzień przed śmiercią, będą nieśli młodzi ludzie w niedzielę podczas Akademickiej Drogi Krzyżowej w Krakowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Krzyż, który Jan Paweł II trzymał w swoich rękach na tydzień przed śmiercią, będą nieśli młodzi ludzie w niedzielę podczas Akademickiej Drogi Krzyżowej w Krakowie.

Będzie to krzyż, który w marcu zeszłego roku w Wielki Piątek chory Jan Paweł II trzymał w rękach, modląc się i oglądając w swojej prywatnej kaplicy Drogę Krzyżową w rzymskim Koloseum.

O godz. 19 w Kolegiacie św. Anny odprawiona zostanie msza św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II. Po niej - ok. godz. 20 rozpocznie się Droga Krzyżowa, która przez Rynek Główny i ul. Grodzką dotrze na ul. Franciszkańską pod papieskie okno.

W Drodze Krzyżowej ma uczestniczyć premier RP Kazimierz Marcinkiewicz.

"Będziemy rozważać słowa, które Jan Paweł II napisał na Drogę Krzyżową w 2000 roku" - powiedział PAP duszpasterz akademicki Krakowa ks. Piotr Iwanek.

Organizatorzy Akademickiej Drogi Krzyżowej apelują, by przynieść ze sobą świece i przypiąć do ubrań białe wstążeczki na znak pamięci i wdzięczności wobec Jana Pawła II. Studenci przygotowali ok. 10 tys. takich wstążeczek i będą je rozdawać u wylotu ul. Grodzkiej.

O godz. 21.15 w Krakowie odezwą się kościelne dzwony, a o godz. 21.37 będzie bił "Zygmunt". Po chwili skupienia nastąpi połączenie z Watykanem. Papież Benedykt XVI przemówi do zebranych na pl. św. Piotra i pod papieskim oknem w Krakowie.

"Później będziemy chcieli jeszcze zostać na Franciszkańskiej. Na telebimach przypomniane zostaną dwa spotkania z Janem Pawłem II, bardzo różne, ale niesamowicie znaczące i bliskie - spotkanie na Błoniach z 1979 r. i to ostatnie, w oknie papieskim, kiedy Jan Paweł II po raz ostatni wyszedł do zgromadzonej młodzieży wspominając, o ile my wszyscy się postarzeliśmy od tego pierwszego spotkania" - mówił ks. Iwanek.

Na zakończenie wieczoru do młodzieży ma przemówić metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Akademicka Droga Krzyżowa, odbywająca się zawsze w piątą niedzielę Wielkiego Postu, przejdzie ulicami Krakowa po raz 17.(PAP)

wos/ bno/

Tagi: droga, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz