Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W NIK będzie sala im. Lecha Kaczyńskiego

0
Podziel się

Sala kolegialna w Najwyższej Izbie Kontroli będzie nosić imię Lecha
Kaczyńskiego. Przy wejściu do sali zostanie wmurowana tablica upamiętniająca wkład L. Kaczyńskiego
w organizowanie NIK.

bEgSHeAB

Sala kolegialna w Najwyższej Izbie Kontroli będzie nosić imię Lecha Kaczyńskiego. Przy wejściu do sali zostanie wmurowana tablica upamiętniająca wkład L. Kaczyńskiego w organizowanie NIK.

Jak poinformował w środę PAP rzecznik NIK Paweł Biedziak, prezes Najwyższej Izby Kontroli podjął decyzję o nadaniu sali kolegialnej imienia b. prezydenta i b. szefa NIK, po zapoznaniu się z opinią Kolegium Izby.

Lech Kaczyński był prezesem NIK w latach 1992 - 1995. "W czasie kierowania pracami Izby doprowadził do powstania nowej ustawy o NIK (1994), dzięki której Izba stała się nowoczesnym organem kontroli państwowej" - napisał Biedziak w komunikacie.

bEgSHeAD

Prezydent Lech Kaczyński oraz 95 innych osób, członków delegacji udającej się na uroczystości katyńskie, zginęło w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia. Wśród nich także byli pracownicy NIK: Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło oraz Sławomir Skrzypek. "Także oni doczekają się w najbliższym czasie znaku pamięci w Izbie" - poinformował rzecznik NIK.(PAP)

itm/ jbr/

bEgSHeBe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)