Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W piątek Olejniczak publicznie poprze kandydaturę Komorowskiego

0
Podziel się

Wojciech Olejniczak (SLD) powiedział PAP, że w piątek publicznie poprze
kandydaturę Bronisława Komorowskiego (PO) na prezydenta. Komorowski i Olejniczak w ostatnim dniu
kampanii wyborczej spotkają się w Łowiczu, rodzinnym mieście Olejniczaka.

bEgGsHKd

Wojciech Olejniczak (SLD) powiedział PAP, że w piątek publicznie poprze kandydaturę Bronisława Komorowskiego (PO) na prezydenta. Komorowski i Olejniczak w ostatnim dniu kampanii wyborczej spotkają się w Łowiczu, rodzinnym mieście Olejniczaka.

"Marszałek spotka się w piątek z Wojciechem Olejniczakiem w Łowiczu, mamy tam małą konwencję wyborczą" - powiedziała w piątek PAP rzeczniczka sztabu Komorowskiego Małgorzata Kidawa-Błońska. Wyraziła nadzieję na poparcie Komorowskiego przez Olejniczaka, który ma zabrać głos podczas konwencji.

Olejniczak pytany, czy należy się spodziewać, że w ostatnim dniu kampanii publicznie poprze kandydaturę Komorowskiego potwierdza i dodaje, że będzie to "mocny akcent".

bEgGsHKf

"Ja popieram człowieka, który moim zdaniem będzie zdecydowanie lepszym prezydentem od Jarosława Kaczyńskiego. Pod każdym względem. To nie znaczy, że popieram politykę Platformy Obywatelskiej, ale prezydent musi +być ponad+, a Bronisław Komorowski to gwarantuje. Udowodnił to powołując Radę Bezpieczeństwa Narodowego w szerokim składzie i proponując kandydaturę Marka Belki na szefa NBP. To pokazuje, jakiej prezydentury należy się spodziewać po Komorowskim. Zależy mi na wyborze człowieka, do którego mam zdecydowanie większe zaufanie" - powiedział PAP Olejniczak.

Podkreśla jednocześnie, że jest bardzo wiele różnic między nim a Platformą Obywatelską, a także między nim a Bronisławem Komorowskim jeśli chodzi zarówno o politykę społeczną, sprawy gospodarcze, jak również - choć w mniejszym stopniu - politykę międzynarodową.

"Tym bardziej chcę podkreślić, że moje poparcie jest cenne dla Bronisława Komorowskiego" - dodaje Olejniczak.

Ani Komorowskiego, ani Kaczyńskiego nie zdecydował się poprzeć szef SLD Grzegorz Napieralski, decyzję jak głosować w II turze pozostawił swoim wyborcom. Z kolei b. prezydent Aleksander Kwaśniewski zadeklarował otwarcie, że w II turze poprze Komorowskiego i że do tego samego namawia wyborców lewicy. W połowie czerwca Komorowskiego poparł b. premier z ramienia SLD Włodzimierz Cimoszewicz.

bEgGsHKl

Olejniczak ocenił, że w samym Sojuszu i wśród wyborców Napieralskiego "zdecydowana większość" opowiada się za poparciem Komorowskiego. "Ale Grzegorz Napieralski jako szef partii musi uwzględnić wszystkie głosy. Rozumiem tę decyzję i absolutnie jej nie krytykują. Jednocześnie ja, jako poseł do Parlamentu Europejskiego muszę zająć tu jasne stanowisko. W mojej frakcji w PE zdecydowanie nikt sobie nie wyobraża poparcia Jarosława Kaczyńskiego" - dodaje.

Olejniczak kierował SLD w latach 2005-2008, później w atmosferze konfliktu zastąpił go na tym stanowisku Napieralski. Media szeroko pisały o rywalizacji tych dwóch polityków o przywództwo w Sojuszu.(PAP)

laz/ par/ mow/

bEgGsHKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)