Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Poznaniu powstanie europejskie centrum usług biznesowych Owens-Illinois

0
Podziel się:

Europejskie centrum usług biznesowych otworzy w Poznaniu Owens-Illinois
(O-I), największy na świecie producent opakowań szklanych. Spółka ma w Polsce dwa zakłady w
Jarosławiu i Poznaniu.

*Europejskie centrum usług biznesowych otworzy w Poznaniu Owens-Illinois (O-I), największy na świecie producent opakowań szklanych. Spółka ma w Polsce dwa zakłady w Jarosławiu i Poznaniu. *

Jak poinformowała w czwartek na konferencji prasowej w Poznaniu w imieniu amerykańskiej spółki Viivika Remmel, docelowo w centrum zatrudnionych będzie ok. 40 osób.

"Chcemy zwiększyć naszą obecność w Polsce i Poznaniu. Tworzone centrum przejmie obsługę m.in. zobowiązań, należności, danych i wydatków firmy. Ruszy w lipcu, pełną funkcjonalność osiągnie w październiku" - powiedziała.

O-I posiada w Polsce dwie huty szkła - w Jarosławiu i Poznaniu, zatrudniające 730 pracowników. Również w Polsce działa jedno z dwóch na świecie centrów serwisowych maszyn. Huta w Poznaniu zatrudnia 140 osób.

Według danych spółki, w ostatnich latach jej inwestycje w naszym kraju wyniosły ponad 40 mln euro. Od 20 lat O-I produkuje w Polsce opakowania szklane dla globalnych i polskich marek z kraju i zagranicy.

Spółka jest największym na świecie producentem opakowań szklanych. W 2013 roku dochód O-I wyniósł 7 mld dolarów. Firma zatrudnia 22,5 tys. osób w 77 zakładach w 21 krajach. Oferta spółki obejmuje ponad 10 tys. produktów.(PAP)

rpo/ mki/ dym/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)