Notowania

służba zdrowia
21.05.2011 18:31

W Radomiu ma powstać centrum onkologiczne

O planach utworzenia Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej mówiła minister zdrowia Ewa Kopacz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

O planach utworzenia w Radomiu Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej mówiła minister zdrowia Ewa Kopacz. Placówka miałaby powstać w oparciu o oddział onkologiczny działający w miejscowym szpitalu.

Minister zdrowia powiedziała, że o zamiarach utworzenia w Radomiu Centrum Onkologii rozmawiała kilka dni temu z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Placówka miałaby być wybudowana niedaleko szpitala. Na początku w Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej ruszyłaby radioterapia.

Kopacz nie wykluczyła, że jeśli szpital do końca roku przygotuje dokumentację inwestycji, wówczas jest szansa, że zostanie ona wpisana do wieloletniego programu inwestycyjnego finansowanego z budżetu państwa.

Według szefowej resortu zdrowia, w Radomiu bardzo przydałoby się centrum onkologii, bowiem ze statystyk wynika, że w regionie mazowieckim w ostatnich latach wzrosła liczba zachorowań na choroby nowotworowe.

Dodała, że pacjenci z dawnego woj. radomskiego leczeni są w tego rodzaju placówkach w Warszawie i Kielcach. - _ Chciałabym, żeby dostępność do świadczeń, szczególnie do wstępnej diagnostyki, była lepsza, by pacjenci z chorobami nowotworowymi z Radomia i okolic nie musieli daleko jeździć na leczenie _ - powiedziała.

Minister zdrowia mówiła także o planach rozwoju drugiej radomskiej lecznicy - Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W tej placówce wstępnie brany jest pod uwagę intensywny rozwój oddziału rehabilitacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji udarowej i kardiologicznej.

Kopacz chciałby doprowadzić do skoordynowania systemu ochrony zdrowia w regionie radomskim. - _ Skoordynowanie działania opieki zdrowotnej na ziemi radomskiej, to przede wszystkim policzenie łóżek, które są w szpitalach w Radomiu i okolicy, to wyspecjalizowanie się poszczególnych placówek w tych kierunkach, w których pójdą dostateczne środki po to, żeby skrócić czas oczekiwania pacjentów na te najważniejsze procedury _ - wyjaśniała minister zdrowia.

Tagi: służba zdrowia, kopacz, onkologia, radom, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz