Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Radomiu powstanie stadion lekkoatletyczny

0
Podziel się

Najpóźniej za miesiąc w Radomiu rozpocznie się budowa stadionu
lekkoatletycznego. Obiekt będzie kosztował ponad 22,3 mln zł. W czwartek miasto podpisało umowę z
wykonawcą inwestycji - konsorcjum firm RosaBud - Romines.

bEhtovOZ

Najpóźniej za miesiąc w Radomiu rozpocznie się budowa stadionu lekkoatletycznego. Obiekt będzie kosztował ponad 22,3 mln zł. W czwartek miasto podpisało umowę z wykonawcą inwestycji - konsorcjum firm RosaBud - Romines.

Obiekt wybudowany zostanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza.

W pierwszym etapie powstanie arena lekkoatletyczno-piłkarska z jedną krytą trybuną na dwa tysiące miejsc. Pod trybuną będą szatnie, gabinety odnowy biologicznej, pomieszczenia socjalne, pokoje do kontroli antydopingowych. Obiekt przystosowany ma być do potrzeb osób niepełnosprawnych.

bEhtovPb

Nieco później powstanie m.in. druga trybuna z zapleczem sportowo-lekkoatletycznym i widownią na kolejne prawie dwa tysiące miejsc siedzących oraz boisko treningowe.

Budowa stadionu ma kosztować ponad 22,3 mln zł. W tegorocznym budżecie miasto zarezerwowało na ten cel 12 mln zł. Inwestycję wsparło także Ministerstwo Sportu, które na ten rok przeznaczyło dofinansowanie w wysokości 4 mln złotych.

Budowa została rozłożona na dwa lata. Jej zakończenie planowane jest na styczeń 2012 roku.

Według dyrektora MOSiR-u Piotra Kalinkowskiego arena lekkoatletyczna dostosowana będzie do rozgrywania mistrzostw Polski, natomiast stadion ma spełniać wymogi niezbędne do rozgrywania meczów w I lidze.

bEhtovPh

Kalinowski zapowiedział, że po zakończeniu budowy Radom będzie starał się o organizację Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. (PAP)

ilp/ bos/ jra/

bEhtovPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)