Notowania

handel
08.04.2010 12:45

W Rumunii rozbito siatkę handlarzy dziećmi

Policjanci zatrzymali 17 osób. Ofiary siatki pochodziły głównie z biednych rodzin romskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(isafmedia/CC/Flickr)

Ponad 300 policjantów przeprowadziło rewizje w około trzydziestu miejscach w mieście Tandarei na południu Rumunii. Wszystko w ramach szerokiej akcji mającej na celu rozbicie siatki sprzedającej dzieci do Wielkiej Brytanii - poinformowała prokuratura.

Zatrzymano 17 osób, które przewieziono na komisariat policji w Bukareszcie, gdzie zostaną przesłuchane. Zarzuca im się handel nieletnimi i pranie pieniędzy. Ofiary siatki pochodziły głównie z biednych rodzin romskich. W Wielkiej Brytanii były zmuszane do żebrania i kradzieży.

Według miejscowych mediów dotychczas zidentyfikowano ponad 168 nieletnich w wieku od siedmiu do 15 lat, którzy padli ofiarą handlarzy.

W wyniku przeszukań, w których uczestniczyło 26 brytyjskich policjantów i dwóch ekspertów z Interpolu, znaleziono kilka sztuk broni palnej, kosztowności, znaczną sumę pieniędzy oraz pełnomocnictwa upoważniające członków siatki do wywozu nieletnich do Wielkiej Brytanii.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Hiszpania: Polscy "niewolnicy" na budowach koło Madrytu ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/hiszpania;polscy;niewolnicy;na;budowach;kolo;madrytu,116,0,604788.html )
* [ Bruksela rusza do walki z pedofilami i handlarzami **ludźmi** ]( http://news.money.pl/artykul/bruksela;rusza;do;walki;z;pedofilami;i;handlarzami;ludzmi,147,0,604051.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: handel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz