Notowania

prezydent
18.09.2009 21:45

W sobotę prezydent zdecyduje o ogłoszeniu żałoby narodowej

W sobotę prezydent Lech Kaczyński ogłosi swoją decyzję w sprawie żałoby narodowej w związku z katastrofą w kopalni "Wujek-Śląsk" - powiedział w piątek wieczorem szef kancelarii prezydenta Władysław Stasiak.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W sobotę prezydent Lech Kaczyński ogłosi swoją decyzję w sprawie żałoby narodowej w związku z katastrofą w kopalni "Wujek-Śląsk" - powiedział w piątek wieczorem szef kancelarii prezydenta Władysław Stasiak. *

Wskutek katastrofy w kopalni "Wujek" 1050 metrów pod ziemią zginęło w piątek 12 górników, a w śląskich szpitalach hospitalizowano po niej łącznie 41 rannych. Przyczyną wypadku - według wstępnych ocen - był zapłon metanu, niektórzy eksperci mówią też o możliwości wybuchu tego gazu.

Stasiak przyjechał na miejsce katastrofy wieczorem, by - jak mówił wcześniej PAP - zorientować się szczegółowo w sytuacji i dowiedzieć się o możliwościach pomocy rodzinom ofiar i rannym. Przekazał w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i swoim wyrazy współczucia poszkodowanym w katastrofie.

Wieczorem w Rudzie Śląskiej Stasiak rozmawiał m.in. z członkami zespołu ekspertów poszerzonego zespołu kopalnianego ds. zagrożeń naturalnych, który pracuje m.in. nad przygotowaniem pomiarów i odizolowania rejonu katastrofy, a także uczestnikami akcji ratowniczej.

Jak mówił, to co zobaczył w rudzkiej kopalni, to "po prostu dramat". "Żałobę właściwie tak czy inaczej faktycznie już mamy. Nawet nieformalnie - po prostu. () Dla wszystkich ludzi dobrej woli żałoba oczywista jest już teraz" - podkreślił Stasiak.(PAP)

eaw/ mtb/ la/ woj/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz