Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W środę wieczorem spodziewana fala kulminacyjna w Krośnie Odrzańskim

0
Podziel się

Krosno Odrzańskie jest gotowe do przyjęcia fali kulminacyjnej na
Odrze, która w środę wieczorem dotrze do miasta. Według ostatnich szacunków Odra ma osiągnąć poziom
ok. 550 cm, to ok. 30 cm mniej niż podczas powodzi w 1997 roku.

bEiRqLit

Krosno Odrzańskie jest gotowe do przyjęcia fali kulminacyjnej na Odrze, która w środę wieczorem dotrze do miasta. Według ostatnich szacunków Odra ma osiągnąć poziom ok. 550 cm, to ok. 30 cm mniej niż podczas powodzi w 1997 roku.

O tym, że fala zbliża się do miasta, świadczą zalane piwnice w dolnej jego części. Prewencyjnie z najbardziej zagrożonych miejsc ewakuowano 40 osób.

Spodziewany poziom Odry będzie o ok. 2 metry wyższy od stanu alarmowego. Na najbardziej zagrożonych ulicach, m.in. Bankowej, Prusa, Grobla wyłączono prąd - poinformował PAP Mirosław Kossowski z Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim. W niewielkim stopniu podtopienia wystąpiły także w miejscowości Osiecznica. Cały czas trwają prace wzmacniające wały przeciwpowodziowe w pobliżu Krosna.

bEiRqLiv

Drogi dojazdowe są przejezdne, ale w związku z zagrożeniem powodziowym dla pojazdów powyżej 12 ton może zostać zamknięty most na Odrze w Krośnie.

Woda przestała już przybierać w Nowej Soli, pierwszym z lubuskich miast, do którego dotarła fala kulminacyjna na Odrze. Poziom rzeki ustabilizował się i wynosi ok. 652 cm. Niebawem woda powinna zacząć powoli opadać, co ma już miejsce w Głogowie.(PAP)

mrd/ itm/ jbr/

bEiRqLiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)