Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Starachowicach otwarto nowoczesny szpital powiatowy

0
Podziel się

Szpital powiatowy, mieszczący 500 łóżek,
otwarto uroczyście w poniedziałek w Starachowicach
(Świętokrzyskie). Lecznica była oddawana do użytku od jesieni,
kiedy zakończyła się trwająca 27 lat budowa.

bEjbUQOJ

Szpital powiatowy, mieszczący 500 łóżek, otwarto uroczyście w poniedziałek w Starachowicach (Świętokrzyskie). Lecznica była oddawana do użytku od jesieni, kiedy zakończyła się trwająca 27 lat budowa.

Wartość księgowa nowego obiektu to ponad 220 mln zł. Około stu mln zł wyłożono nań - nie licząc kosztów wyposażenia w sprzęt medyczny - w ostatnim dziesięcioleciu, gdy inwestorem był samorząd powiatowy - poinformował starosta starachowicki Andrzej Matynia.

Według niego miejscowy Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej przeszedł proces restrukturyzacji, dzięki której funkcjonująca w nowej siedzibie lecznica nie zwiększyła szacowanego na około 50 mln zł długu, mimo że w zeszłym roku spłacono 3,5 mln zł odsetek od wierzytelności.

bEjbUQOL

Starosta nie wyklucza przekształcenia placówki w spółkę prawa handlowego, ale - jak zastrzegł w rozmowie z PAP - samorząd czeka wciąż na ostateczny kształt rządowego programu "Ratujmy polskie szpitale", by się upewnić na jakie konkretnie wsparcie materialne może liczyć.

W starachowickim szpitalu wykonywać się będzie wysoko specjalistyczne zabiegi endoskopowe i laparoskopowe, urologiczne, rehabilitacyjne, okulistyczne, ortopedyczne, dermatologiczne i patomorfologiczne. Wkrótce otwarty ma być oddział chemioterapii dziennej, planuje się też poszerzenie zakresu usług o kardiologię inwazyjną. Poza leczeniem szpitalnym pacjenci mogą korzystać z pomocy 21 poradni specjalistycznych. Personel lekarski liczy ponad sto osób. (PAP)

mch/ wkr/ mow/

bEjbUQPm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)