Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W styczniu podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży cywilnej części HSW

0
Podziel się:

W styczniu 2012 roku ma zostać podpisana finalna umowa sprzedaży cywilnej
części Huty Stalowa Wola chińskiej grupie Guangxi LiuGong. Pieniądze z transakcji mają być
przeznaczone na unowocześnienie produkcji wojskowej - poinformował PAP Bartosz Kopyto z HSW.

W styczniu 2012 roku ma zostać podpisana finalna umowa sprzedaży cywilnej części Huty Stalowa Wola chińskiej grupie Guangxi LiuGong. Pieniądze z transakcji mają być przeznaczone na unowocześnienie produkcji wojskowej - poinformował PAP Bartosz Kopyto z HSW.

Dodał, że w środę w Pekinie, w obecności prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego i wicepremiera Chińskiej Republiki Ludowej Li Keqiang'a, podpisany został dokument "Podsumowanie uzgodnień dotyczących sprzedaży Oddziału I Huty Stalowa Wola S.A.". Podpisy pod nim złożyli: prezes HSW S.A. Krzysztof Trofiniak oraz prezes grupy LiuGong Zeng Guang'an.

Jak podkreślił Kopyto, podpisanie tego dokumenty miało charakter symboliczny.

"Oto dwa istotne dla gospodarek narodowych przedsiębiorstwa: HSW oraz Guangxi LiuGong Group realizują wspólne przedsięwzięcie. Nowa spółka, która działać będzie w Stalowej Woli, połączy dorobek materialny, potencjał techniczny, produkcyjny, ludzki oraz +know how+ w zakresie biznesu maszyn budowlanych Huty z potencjałem rozwojowym i światowymi zasobami Guangxi LiuGong Group" - zaznaczył pełnomocnik zarządu HSW.

Kopyto dodał, że środki z tej transakcji zostaną przeznaczone na unowocześnienie produkcji wojskowej HSW, dzięki czemu firma ma się umocnić na pozycji krajowego lidera w przemyśle zbrojeniowym.

Wstępną umowę sprzedaży cywilnej części HSW (I Oddział) chińskiej spółce Guangxi LiuGong Machinery podpisano w połowie stycznia tego roku w Chinach. Prywatyzacja I Oddziału HSW rozpoczęła się w styczniu 2010 r.; firmę LiuGong wybrano na inwestora w trybie publicznego zaproszenia do rokowań.

Guangxi LiuGong Machinery należy do 500 największych przedsiębiorstw przemysłowych w Chinach. Zatrudnia na całym świecie ok. 13 tys. pracowników. Rocznie produkuje 60 tys. maszyn.

Natomiast HSW zatrudnia ponad 2,1 tys. osób, z czego ok. 1,2 tys. pracuje w I Oddziale HSW. Cywilna część huty specjalizuje się w produkcji ciężkiego sprzętu budowlanego: spycharek, układarek rur, ładowarek kołowych i koparko-ładowarek. Poza sprzedażą na rynek krajowy, produkty HSW były lub są eksportowane do ponad 80 krajów na wszystkich kontynentach. (PAP)

huk/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)