Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Suwałkach powstało Centrum Plaza za 200 mln zł

0
Podziel się

200 mln zł kosztowało Centrum Handlowo-Rozrywkowe Plaza w Suwałkach
(Podlaskie), które zostało otwarte do użytku w środę. To największe centrum handlowo-rozrywkowe na
pograniczu polsko-litewskim.

bEhnESCZ

200 mln zł kosztowało Centrum Handlowo-Rozrywkowe Plaza w Suwałkach (Podlaskie), które zostało otwarte do użytku w środę. To największe centrum handlowo-rozrywkowe na pograniczu polsko-litewskim.

Powierzchnia centrum wynosi 20 tys. m kw. W obiekcie znajduje się 80 sklepów, 3 sale kinowe, 5 lokali gastronomicznych. Obok galerii i sklepów jest także centrum zabawy i rozrywki.

Dyrektor zarządzający Plaza Center Polska Eli Mazor powiedział podczas otwarcia obiektu, że zostało wynajęte już 80 procent powierzchni handlowej. Dodał, że część firm wycofała się z powodu kryzysu finansowego, ale ma nadzieję, że w ciągu pół roku cała powierzchnia zostanie wynajęta.

bEhnESDb

Rzecznik prasowy Plaza Center Tomasz Podolak zaznaczył, że centrum zostało zlokalizowane w Suwałkach ze względu na bliskość granicy z Litwą. Plaza chce przyciągnąć do nowego obiektu litewskich konsumentów.

Inwestycja powstała w centrum Suwałk, na terenie po byłym areszcie. Zabytkowy budynek aresztu został wkomponowany w nowy obiekt.

Jak poinformował Mazor, w centrum będzie pracowało w sumie blisko 500 osób. Dodatkowe 300-400 miejsc pracy jest związane z obsługą i utrzymaniem obiektu.

Suwalska inwestycja jest 9. centrum oddanym do użytku w Polsce i 30. w Europie. Kolejne powstaną w Łodzi i Toruniu. Od 2000 roku Plaza Centers zainwestowała w Polsce 280 mln euro. (PAP)

bEhnESDh

bur/ pad/ mow/

bEhnESDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)