Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W szpitalu na Banacha rozpoczęło się spotkanie z prezesem NFZ

0
Podziel się:

W warszawskim szpitalu na Banacha rozpoczęło
się spotkanie pracowników szpitala z prezesem NFZ Andrzejem
Sośnierzem. Protestujący lekarze wystąpili do dyrekcji o
renegocjacje kontraktów z NFZ; chcieliby zwiększenia wyceny
procedur medycznych.

W warszawskim szpitalu na Banacha rozpoczęło się spotkanie pracowników szpitala z prezesem NFZ Andrzejem Sośnierzem. Protestujący lekarze wystąpili do dyrekcji o renegocjacje kontraktów z NFZ; chcieliby zwiększenia wyceny procedur medycznych.

"Nie wiem, jakie są wobec mnie oczekiwania, zaproszono mnie, więc przyszedłem" - powiedział dziennikarzom Sośnierz. Pracownicy od wyniku tego spotkania uzależniają dalszą akcję protestacyjną.

Sośnierz pytany przed spotkaniem o możliwość renegocjacji kontraktu powiedział, że wszystko jest możliwe. "Obecnie kontrakty są renegocjowane" - powiedział.

Jak mówił wcześniej szef OZZL w szpitalu przy ul. Banacha Maciej Jędrzejowski, w środę na zebraniu ogólnym lekarzy strajkujący odrzucili propozycję dyrekcji szpitala "bezwarunkowej zmiany formy strajku". Obecnie lekarze nie udzielają planowych świadczeń zdrowotnych i nie kodują dokumentacji medycznej - co powoduje, że szpital nie może uzyskać środków na wynagrodzenia i bieżącą działalność medyczną.

W poniedziałek w szpitalu odbyło się referendum. Miało ono - jak mówiła rzeczniczka szpitala Anna Sugmanowska - charakter informacyjny: dyrekcja szpitala chciała dowiedzieć się, czy pracownicy popierają kontynuowanie strajku w obecnej formie.

Według rzeczniczki, na 1.596 osób obecnych w tym dniu w szpitalu, w referendum wzięło udział 756. Według OZZL, referendum zostało zbojkotowane przez większość lekarzy. Przeciwko kontynuowaniu strajku w obecnej formie opowiedziało się ponad 87 proc. głosujących, za było niespełna 9 proc.

Centralny Szpital Kliniczny Akademii Medycznej w Warszawie przy ul. Banacha to największy szpital w Polsce. Rocznie jest w nim hospitalizowanych 55 tys. pacjentów, w 27 poradniach przyszpitalnych jest udzielanych 220 tys. porad specjalistycznych. Strajk w szpitalu trwa od 21 maja. W tej chwili działa ok. 30 proc. poradni, jest wolnych 371 łóżek (na ok. 1.200). Szpital pracuje tak, jak w czasie ostrego dyżuru, nie wykonuje się operacji planowych.(PAP)

akw/ dom/ malk/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)