Notowania

wiadomości
27.04.2012 16:27

W ten weekend Poznań za pół ceny

Połowę ceny za nocleg, wyżywienie, bilety i inne atrakcje zapłacą w sobotę i niedzielę turyści, którzy odwiedzą Poznań. Ofertę uatrakcyjni bogaty, darmowy program turystyczny. W organizowaną po raz piąty akcję "Poznań za pół ceny" włączyło się ok. 150 firm i instytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Połowę ceny za nocleg, wyżywienie, bilety i inne atrakcje zapłacą w sobotę i niedzielę turyści, którzy odwiedzą Poznań. Ofertę uatrakcyjni bogaty, darmowy program turystyczny. W organizowaną po raz piąty akcję "Poznań za pół ceny" włączyło się ok. 150 firm i instytucji.

W tym roku turyści za pół ceny skorzystają m.in. z zoo, Palmiarni, Term Maltańskich, teatrów, kin, restauracji, muzeów, hoteli, ściany wspinaczkowej, parków linowych i Centrum Wycieczkowego Lech.

Jak powiedział w piątek PAP Jan Mazurczak, dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która jest koordynatorem akcji, projekt po raz pierwszy zyskał wymiar metropolitalny - taniej będzie też u partnerów z podpoznańskich gmin, m.in. w Kórniku, Luboniu, Mosinie, Puszczykowie, Swarzędzu i w Tarnowie Podgórnym.

"Staramy się wykorzystać rozpoczęcie długiego weekendu jako promocję oferty podpoznańskiej wśród mieszkańców stolicy Wielkopolski. Chcemy im uświadomić, że bardzo często ciekawa majówka na łonie natury może mieć miejsce kilka czy kilkanaście kilometrów od Poznania" - powiedział Mazurczak.

W trakcie weekendu, na turystów będzie też czekać bogaty program turystyczny. "Udostępniony dla turystów będzie XIX-wieczny pruski fort IIa, po którym będą oprowadzać przewodnicy ubrani w historyczne mundury. Bezpłatnie będzie można zwiedzić Poznań, spacerując kilkunastoma tematycznymi szlakami, otwarte zostaną podziemia kościoła farnego oraz komnaty Zamku Cesarskiego" - powiedział Mazurczak.

Jak podkreślił Mazurczak, impreza cieszy się bardzo dużym powodzeniem. "W ubiegłym roku sprzedaliśmy w ramach tej akcji ok. 60 tys. usług. Trudno oszacować, ile osób skorzystało z promocji - z wielu atrakcji usług korzystają ci sami poznaniacy i ci sami turyści. Większość uczestników to mieszkańcy Poznania, którzy w ten sposób mogą odkrywać własne miasto. Ok. 10 proc. gości to turyści zagraniczni" - powiedział.

W ten weekend w Poznaniu będzie też prezentowane trofeum piłkarskich mistrzostw Europy - Puchar Delaunaya; poznaniacy i turyści zobaczą go w różnych punktach miasta.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.poznan.pl/polceny. Przygotowano także propozycje dla turystów zagranicznych. Uruchomiono stronę internetową w wersji angielskiej www.poznan.pl/halfprice, a także przygotowano wycieczki z przewodnikiem w języku niemieckim i angielskim.

Akcja "Poznań za pół ceny" organizowana jest w Poznaniu od 2008 r. Z roku na rok zdobywała coraz więcej partnerów, wielokrotnie ją nagradzano, a pomysł na weekend za pół ceny zaczęły kopiować inne miasta. (PAP)

rpo/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz