Notowania

turcja
11.12.2009 09:10

W tureckiej kopalni wybuchł metan

W wypadku zginęło 19 górników. Ratownicy nie mogli dotrzeć do nich przez kilka godzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W wybuchu metanu w kopalni węgla w zachodniej Turcji zginęło 19 górników - powiadomił minister pracy Omer Dincer. *

Bilans ofiar cały czas się zmienia. Wcześniej informowano o śmierci sześciu górników oraz 13 zaginionych, których szanse uratowania były znikome.

Wybuch nastąpił w kopalni w pobliżu miasta Mustafakemalpasza w prowincji Bursa, w czwartek w nocy. Górnicy znajdowali się około 213 metrów pod ziemią. Ratownicy nie mogli dotrzeć do nich przez kilka godzin po katastrofie z powodu wysokiego stężenia metanu.

Tego rodzaju wypadki nie są rzeczą wyjątkową w tureckich kopalniach. Przyczyniają się do nich naruszenia zasad bezpieczeństwa i przestarzały sprzęt.

Przed trzema laty w eksplozji metanu w kopalni w prowincji Balikesir zginęło 17 górników. W najtragiczniejszej w Turcji katastrofie w 1992 roku, koło portu Zonguldak nad Morzem Czarnym, zginęło 270 ludzi.

* [ **Turcja** nie che wysyłać wojska do Afganistanu ]( http://news.money.pl/artykul/turcja;nie;che;wysylac;wojska;do;afganistanu,208,0,563408.html )
* [ Gaz z węgla przyszłościa energetyki? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gaz;z;wegla;przyszloscia;energetyki,1,0,563457.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz