Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W TVP i PR1 - Dzień solidarności z Haiti

0
Podziel się

#
w pierwszym i trzecim akapicie zamiast "w sobotę" powinno być "w niedzielę"
#

bEhtImnF

# w pierwszym i trzecim akapicie zamiast "w sobotę" powinno być "w niedzielę" #

22.01. Warszawa (PAP) - Caritas Polska wspólnie z programem 1 TVP i radiową Jedynką organizują w niedzielę "Dzień solidarności z Haiti". Przez cały dzień na antenach będą prezentowane informacje o sytuacji w rejonie trzęsienia ziemi i o tym, jak można pomóc poszkodowanym w katakliźmie.

Caritas zbiera pieniądze m.in. na odbudowę szkoły w Jacmel - 40-tysięcznej miejscowości w 90 proc. zniszczonej przez trzęsienie ziemi.

bEhtImnH

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Caritas Polska Paulina Rozynek, w TVP zaplanowano w niedzielę sześć "wejść na żywo", w których dziennikarze będą informować o aktualnej sytuacji na Haiti i zachęcać do pomocy. W radiowej Jedynce będą emitowane spoty zachęcające do pomocy, a o tym, jak wygląda obecnie sytuacja, będzie można usłyszeć w programach informacyjnych.

Caritas Polska współpracuje z haitańskim oddziałem organizacji. "Trwają już wstępne rozmowy dotyczące warunków współpracy w Jacmel. Poza odbudową budynek (szkoły) zostanie doposażony w niezbędne sprzęty" - informuje Caritas.

Caritas Polska przygotowuje też projekt adopcji na odległość dzieci z Jacmel. Każdy może zadeklarować, jaką kwotą chce wesprzeć edukację i rozwój dziecka z Jacmel i za pośrednictwem Caritas wpłacić na ten cel pieniądze. Tacy "rodzice" otrzymują potem informacje o swoim zaadoptowanym dziecku, jego zdjęcia.

Caritas, Polska Akcja Humanitarna i inne organizacje zachęcają do dalszego wspierania ofiar kataklizmu. Wpłat można dokonywać na konta (podane na stronach internetowych organizacji, np. www.pah.org.pl, www.caritas.pl) lub wysyłając charytatywne smsy: o treści "Pomagam" pod nr 72 052 (koszt 2,44 zł) lub o treści "Haiti" na numer 74505 (koszt usługi to 4,88 zł z VAT). Można też dzwonić na numer 0 704 307 400 (3,89 zł z VAT).

bEhtImnN

PAH zachęca szkoły do włączenia się w pomoc Haitańczykom. Organizacja informuje na swojej stronie internetowej, że przekazała już 85 tys. zł organizacji pozarządowej działającej na miejscu katastrofy Oxfam GB na zestawy higieniczne, zawierające także tabletki do uzdatniania wody oraz koce wełniane. Takie zestawy można wykupić dla ofiar poprzez stronę www.podarnik.gazeta.pl.(PAP)

ktt/ bno/ mow/

bEhtImoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)