Notowania

zarząd tvp
17.12.2009 07:52

W TVP wciąż bez porozumienia

Trwa pat w Radzie Nadzorczej TVP. Jej członkowie nadal nie wyłonili zarządu telewizji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Trwa pat w Radzie Nadzorczej TVP. Jej członkowie podczas kolejnej nocnej narady nie zdołali wyłonić zarządu telewizji. W trakcie kilkugodzinnego posiedzenia powtórnie przesłuchano pięć osób, które znalazły się w finale konkursu. *

Decydujące posiedzenie rady ma się rozpocząć w piątek o 20.00.

W środę przesłuchiwani byli: Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch (ci dwaj kandydaci mają niemal pewne miejsce w zarządzie TVP) oraz Romuald Orzeł, Jacek Karnowski i Jarosław Grzelak (to z tej trójki wyłoniony miałby być prezes TVP).

Nieoficjalnie członkowie Rady Nadzorczej mówią jednak, że także w piątek nie dojdzie do wyboru zarządu. - _ Nie będzie rozstrzygnięcia, nie ma większości dla żadnego z kandydatów na prezesa. Najprawdopodobniej konkurs zostanie unieważniony _ - powiedział nieoficjalnie jeden z członków Rady.

W środę nie podjęto nawet próby głosowania.

Tymczasem na decyzję nie ma już wiele czasu - *18 grudnia *kończy się trzymiesięczny okres delegacji do zarządu dwojga członków rady nadzorczej, którzy obecnie zarządzają spółką: p.o. prezesa Tomasza Szatkowskiego i Małgorzaty Wiśnickiej-Hińczy.

Gdyby do tego czasu nie udało się wyłonić nowych władz spółki, konieczna będzie kolejna tymczasowa delegacja dla kolejnych członków RN, a to - jak nieoficjalnie przyznaje część członków Rady - oznaczałoby jej _ kompromitację _.

Jest to już drugi konkurs na zarząd TVP w ostatnich miesiącach. Poprzedni unieważniono trzeciego listopada. Jak podawała Rada Nadzorcza, powodem była formuła konkursu - wyłoniony w nim zarząd miał jedynie dokończyć kadencję zapoczątkowaną jeszcze w kwietniu 2006 r. przez Jana Dworaka. Oznaczałoby to, że już wiosną 2010 r. TVP musiałaby ogłosić nowy konkurs.

* [ NIK alarmuje o fatalnej sytuacji finansowej **TVP** ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nik;alarmuje;o;fatalnej;sytuacji;finansowej;tvp,95,0,565599.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: zarząd tvp, tvp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz