Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 13:40

W Węgorzewie wybudowano miasteczko ruchu drogowego

W Węgorzewie (woj. warmińsko-mazurskie) oddano w poniedziałek do użytku miasteczko ruchu drogowego, w którym uczniowie będą mogli uczyć się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. To jedyne tego typu miasteczko w woj. warmińsko-mazurskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Węgorzewie (woj. warmińsko-mazurskie) oddano w poniedziałek do użytku miasteczko ruchu drogowego, w którym uczniowie będą mogli uczyć się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. To jedyne tego typu miasteczko w woj. warmińsko-mazurskim. *

Miasteczko to plac manewrowy długi na blisko 50 metrów i szeroki na prawie 30 metrów. Wygląda jak miasto w miniaturze: są na nim ulice z pionowymi i poziomymi znakami drogowymi, chodniki, oświetlenie, ronda i skrzyżowania ze światłami i bez nich.

"Chcemy, by w tym miejscu uczniowie z całego powiatu uczyli się zasad bezpiecznego korzystania z dróg. Zwłaszcza, gdy będą jeździć rowerami czy skuterkami. Miejsce jest piękne i mamy nadzieję, że spełni swoją rolę edukacyjną" - powiedział PAP burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk.

Miasteczko w Węgorzewie zbudowano w ramach ogólnopolskiego projektu "Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego". Piwowarczyk przyznał PAP, że gdyby jego miasto nie zostało objęte tym planem, samo chciało utworzyć podobny plac manewrowy.

"Byłby on jednak dużo skromniejszy, bo nasze środki obliczaliśmy na 100 tys. zł, a ten obiekt, który powstał w ramach projektu kosztował 285 tys. zł" - powiedział Piwowarczyk. Dodał, że 85 procent ze środków pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15 proc. dołożył budżet państwa.

Lekcje nauki bezpiecznego poruszania się po drogach będą się odbywały w węgorzewskim miasteczku pod opieką instruktorów w zorganizowanych grupach. (PAP)

jwo/ as/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz